Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
moose>ps -A |wc -l 91Na kapesním počítači (Maemo Linux):
/ $ ps aux |wc -l 71A tam toho taky moc nejede: kalendář, úkolovník, terminál, textový editor, pár appletů a samozřejmě Matchbox. On ten DBUS a podobné drobnosti jsou taky procesy navíc... OpenSUSE 10.2 jsem taky zkusil a vzdal - neměl jsem čas a chuť ho na 850 MHz a 256 MB RAM přesvědčovat, že by opravdu mohl běhat aspoň stejně pomalu jako WXP
... Dále pak odinstalovat co největší počet nepoužívaných aplikací ...Smím se zeptat na důvody takového kroku? Respektive, co se tímto způsobem urychlí, mimo používání databáze nainstalovaných balíčků?
locate
je taky úplně na nic. Používám ho tak málo často, že spouštím updatedb
ručně (nejdřív zkusím locate, když nenajde pak updatedb a zase locate).
V systému jsou adresáře, kde by v podstatě neměly být soubory, o kterých neví balíčkovací systém (/bin, /sbin, /usr atp.). Takže by se databáze pro locate dala částečně generovat na základě databáze balíčkovacího systému (tedy v okamžiku instalace/odebrání balíčku se ihned zároveň aktualizuje i db locate).
Já vždycky instaluju skoro všechno - lepší toho mít víc než aby mi něco chybělo /etc/fstab
a smazat (user_)xattr, kde se dá (snad to není potřeba na nic jiného).
vim ~/.emacs
Tiskni
Sdílej: