Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Tak jsem se dal dohromady ještě s dalšíma lidma a chceme si pořídit dedikovaný server - a mým úkolem je to navrhnout po softwarové i hardwarové stránce... budu to sloužit pro nás jako webhosting.
Do začátku bych asi rád dedikovaný server, abych se nemusel tolik starat o hw, líbí se mi třeba i nabídka na abíčku, konkrétně tento stroj.
Co na to říkáte? Chci aby na tom běžel webhosting s dosti doménama (časem jich může být i dost - nemělo byt to být výpočetně náročné, většina jsou jednoduché věci a nějaké php+mysql... samozřejmě ftp přístup. Nemám zkušenosti s větší zátěží - kolik myslíte že toho takový stroj zmákne? Chci tam mít RAID-1.
A další věcí co mě trápí je softwarová stránka věci - bude tam běžet klasicky apache, postfix, courier (pop3, možná imap), mysql a třeba pureftp. Například postfix s courierem mi už nad virtuálními uživateli běhá (nad postgresql), ale nejsem si jistý jestli na to nějak napojím dobře i ty ostatní... ftp jo, ale apache?
Kdyby měl někdo nějaké takové malé domácí multihosting řešení nad postgre nebo mysql nebo užitečný odkaz tak mu budu moc vděčný... nerad bych se pustil do něčeho úplně naslepo a vymýšlel znova hranaté kolo...
Díky moc a hezké léto
Tiskni
Sdílej:
Predpokladam, ze tato p*c*v*na sa hojne vyuziva napriklad na vysokych skolachJistěže
zapojit aj mozog ;) veci budu zrazu ovela jasnejsie, uvidistak s tímto musím ostře nesouhlasit
Ach tak, díky za poučení, mozkem to bude, že mne to hned nenapadlo… :-)
Že jsem tak smělý: vy s tím máte nějaké praktické zkušenosti nebo jen tak planě spekulujete? Podle toho, co jste zatím napsal, mi to totiž připadá spíš na tu druhou variantu…
mod_php
. Ale nejsem si jistý, zda je tento modul skutečně schopen takto komunikovat s nějakými databázemi. A také nyní nepočítám embedded databáze, kde je to ještě jednodušší.