Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Tiskni
Sdílej:
obrázek
Přiznám se, že jsem vždycky to tady takhle v blozích viděl tak mě nenapdlo hledat... příště budu chytřejší.
Informace poslali. To, že to nedává samo osobě žádný smysl, není přece váš problém. Takže se dle mě jedná o spam...
O spam se jedná. Já bych je okamžitě napráskal.
Ono také jde objednat si (nezávazně!) jejich služby, nechat je investovat čas, energii a pak smlouvu neuzavřít. Pokud to udělá dostatečné množství lidí, je to řešení. Než najdou způsob jak to udělat bez těchto nákladů.
Jinak já buď nereaguji, a nebo píšu velmi sprosté odpovědi, kde jim jasně sdělím, že je práskám, ale plné jsou výraziva ála dlaždič.
o spam se nejedna, ja uz je napraskal, vratilo se mi ze to neodpovida definici spamu v zakonu.
Google vrátí na jméno „Milan Saksa“ tohoto pána vedeného jako dlužníka nabízené pohledávky. Tam se dozvíme, že vystupuje pod firmou INECON z Hradce Králové. Pohled do obchodního rejstříku ukáže, že firmu nyní vede asi příbuzná Blanka Saksová. Protože telefon z whois +420495221972 je pevná linka, bude jistě v telefonním seznamu. A opravdu tam je. Pohled do historie obchodního rejstříku ukáže i celou adresu Milana Saksy platnou k roku 2007. Nicméně obchodní rejstřík zná i jinou firmu pana Saksy, která stále existuje, i když již jen v likvidaci.
Takže víme, kdo to je, kde bydlí i mail a telefon do jeho (bývalé) práce.
Spamy nahlasujem na Spamcop a je mi jedno, či sú japonské, ruské, anglické, slovenské, obrázkové, či URLkové. Keď na providera tlačí nejaká organizácia z vonku a vyhráža sa mu zaradením na spamlist, tak to občas vedie aj ku výsledku. Vypisovať nasrané emaily pôvodcovi spamu nikam nevedie, a provider pôvodcu keď nie si aj ty jeho klientom, tak sa tiež nepretrhne.
Napráskal bych je, ale jinak bych to řešil přes filtry. Udělej si filtr na emaily od adresatů, kteří posílaj tydle blbosti, a nastav tam pravidlo rovnou smazat. A máš vystaráno. V inboxu to už neuvidíš.
Mi jde o princip, až tohle bude dělat 1000 firem bude se to filtrovat těžko. Navíc jak píše kolega pode mnou - často to chodí z "mojí adresy", url můžou být náhodné...
O spam se jedná, pouze nevyhovuje definici „nevyžádaného obchodního sdělení“.
Můžete to zkusit soudně přes obtěžující jednání (asi jako kdyby vám někdo vyhazoval do schránky svoje týden staré noviny).
Nebo napsat do Eurotelu, případně vyzkoušet určitě užitečný CSIRT, když už si ho platíme. (Chystám se jej použít na hlášení SSH útoku ze sítě Českého telecomu, kde jejich abuse kontakty nefungují).
A samozřejmě nejúčinnější bude naučit vlastní spamový filtr, že krátký mail obsahující pouze URL složenou z českých slov je s nejvyšší pravděpodobností spam.
Dnes mi přišel spam z jiné internetové adresy na stejnou doménu:
Received: from nb02 (ip-85-160-94-169.eurotel.cz [85.160.94.169]) by ns.gnupg.cz (Postfix) with SMTP id 65FF8E9FD71 for <translations.cs@gnupg.cz>; Wed, 17 Jun 2009 18:26:16 +0200 (CEST) Received: from nb02[127.0.0.1] by nb02[127.0.0.1] (SMTPD32); Wed, 17 Jun 2009 18:26:11 +0200