Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tento zápis je reakcia na blog o Body mass indexe. Môj komentár začal byť príliš dlhý, tak to radšej píšem sem
Podľa mňa BMI nie je dobrý. Je to síce lepšia metóda, ako pravidlo: "človek by mal vážiť toľko kg, koľko je jeho výška v cm mínus 100 cm". Čiže ak mám 186 cm, mal by som vážiť 86 kg. BMI je lepší, ale stále to nie je ono. Poviem aj prečo.
Predstavte si kocku 1x1x1 m. Váži 100 kg. Jej BMI je teda 100 / 1 = 100. Teraz si predstavte kocku 2x2x2 m, pričom je z rovnakého materiálu ako prvá kocka. Podľa je teda logické, aby mala aj rovnaké BMI. Keďže má 8-krát väčší objem, váži 8-krát viac. To je 800 kg. Ale BMI vychádza 800 / 4 = 200. Soudruzi z NDR udělali chybu.
Áno, áno, ľudia nie sú kocky (iba skoro). Takže poviem ešte druhý dôvod. Môj otec je lekár a roky robieval športového lekára. Pri BMI sa mu vždy zježia vlasy. Vezmime si kulturistu s 5 % podkožného tuku a trochu tučnejšieho človeka. Pri rovnakej výške môžu vážiť rovnako, takže majú rovnaké BMI. Pritom kulturista má len príliš veľa svalov.
Najlepší údaj je percento podkožného tuku. Dá sa to zmerať za 5 minút, aj keď neviem, či si to vie zmerať aj človek doma. Doteraz mi to merali vždy lekári.
P.S. Môžu sa vôbec blogy nesúvisiace s Linuxom písať na abclinuxu.cz? Viem, že sa o tom už niekedy diskutovalo, ale neviem, ako to dopadlo.
Tiskni
Sdílej:
Toto s linuxem ale podle me souvisi. Jelikoz problemy s vahou ma velka cast lidi pracujici v IT.To je fakt. Dlouho dobu jsem vážil moc málo
P.S. Môžu sa vôbec blogy nesúvisiace s Linuxom písať na abclinuxu.cz? Viem, že sa o tom už niekedy diskutovalo, ale neviem, ako to dopadlo.Podívej se na můj blog