Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
beacon interval - zrovna dnes som cital, ze 2x za sekundu nerobi problemyNo, a zrovna já mám ověřeno, že při hodnotách nad 1s může dělat problémy.
laptop_mode nema indikaciu aktivity v /sys, kernelovy laptop mode je nesuvisejuca feature, ktoru samozrejme skripty pouzivajuPokud to tak je, tak proč nenapíšete, jak to je správně? Od toho tu snad diskuse je, ne?
o vypinani jadra pisu aj na lesswatts (Don't use "fake" cpu hot unplugging), ale aj tak kazdy kto to skusil na to musel prist (a zvysuje sa nielen odber ale aj teplota)A proto o tom už nikdo nikde nesmí napsat. A vůbec, dnešní internet je tak obsáhlý, že už snad o všem bylo něco napsáno. A proto zakážeme globálně psát o čemkoli, aby náhodou někdo nepsal o něčem 2x.
A vůbec, tohle je blog, ne článek. Z toho, že jsem to sem napsal nemám naprosto nic, ani ty body, tak nechápu o co vám jde. Navíc ne každý má možnost/chuť si číst články v angličtině a pokud vím, tak takovéhle shrnutí se na jednom místě na žádném českém linuxovém webu nevyskytuje. (Pokud se pletu, tak to napište do diskuse, od toho tu je, že...)
Na disk mi přijde, že uspávání nemá moc vliv, stabilně se drží lehce nad 30 stupni (teď 31 a jedu na kabel, disk se točí pořád), spíš záleží na okolní teplotě. Možná ho také ohřívá něco jiného.
Teplota procesoru závisí na otáčkách větráku, takže tady je vypovídací hodnota také nulová.
Baterie mi při 30% jasu (bez problémů koukatelné i ve dne, sneslo by se i míň) vydrží necelé 3 hodiny, protože místo původních 51Wh už má kapacitu pouze 44Wh. S novou bych určitě vydržel i více než 3 hodiny, které udává výrobce.
Tiskni
Sdílej: