V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
No jo, použít dvě různé technologie, to se to radí
stojí více než průměrná 1.44" floppynaHm, jednak jsem ještě floppy o průměru 1,44 palce neviděl, takže netuším, kolik může stát, ale pokud by sis koupil cca 180 disket 1,44 MB (což dá cca těch 256MB) + dalších 360, bay se ti povedlo ta data v pořádku přenést, tak by tě to stálo několik tisíc korun + cca 200 korun za mechaniku. Za tu 256MB flashku dáš zhruba těch 200 korun a jsi vysmátý
Já flashdiskům nikdy nevěřil a nikdy věřit nebudu ;)
na routeru mám na flashdisku rootfs a bojím se každého zápisu (mám vyplé co se dá - logování,syslog mi loguje do tmpfs,snažím se skoro nepřepisovat konfiguráky,atd...,atd...) :)Flash disk je zařízení s omezenou životností. Vyplývá to z podstaty technologie současných flash pamětí. Sami výrobci většinou udávají životnost jako několik tisíc zapisovacích cyklů. Je to tedy pořád jen taková lepší disketa – i když s nesrovnatelně lepší rychlostí a neskonale větší spolehlivostí – a musí se s tím počítat.
Nechat jedinou kopii důležitých (ale nakonec i nedůležitých) dat na jakémkoli médiu je velká hovadina. To už by bylo IMHO lepší ty zdrojáky vytisknout na papír, než je nechat jen na čtyři roky zapisovaném flash disku.
Aneb lidé se dělí do dvou skupin: na ty, kteří pravidelně zaláhoují a na ty, kteří o nějaká důležitá data teprve přijdou . . .
Aneb lidé se dělí do dvou skupin: na ty, kteří pravidelně zaláhoují a na ty, kteří o nějaká důležitá data teprve přijdou . . .
Tiskni
Sdílej: