NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
S tím u atherosu není problém - madwifi-ng i novější mac80211 ovladače zvládají obojí (rfmon+injection). Dokonce i wifi karta v N900 (wl1251 driver) jede na mac80211, takže teoreticky by měla zvládat také obojí.
No svobodná/nesvobodná - o N8xx se toho taky hodně namluvilo, nakonec se (podle mého rozsáhlého hledání na webu posledních několik dní i nocí) ukázalo, že Nokia až tak vztřícná v těchto věcech není. Uzavření NOLO bych pro tuto chvíli chápal jako "vynucení Maemo" na N900, kdyby umožnili snadný boot třeba Androidu, nahrávali by tím konkurenci - což je mimochodem docela reálná představa, aplikací pro N900 zatím moc není. Třeba otevřou i bootloader, až získají s Maemo místo na trhu.
I kdyby se uvolnil bootloader (např. v další N verzi - N920? N950?), pořád je zde ten problém, kdy drivery nejsou ve vanille (nebo v nějakém dlouho-udržovaném patchsetu), maximálně tak základní OMAP podpora, UBIFS a pár dalších drobností.
O Freerunneru jsem si toho taky hodně našel, trávil nad tím dlouhé hodiny, snažil jsem se také najít nějaké plány ohledně budoucnosti FR. Nakonec mi to - při procházení stránek, které jsem prohlížel na začátku - došlo. Jak jsem ostatně psal na posledním řádku v zápisku - tenhle trh teprve roste, bude zajímavé sledovat, s čím kdo přijde po N900, možná skutečně upustí od používání NAND paměti přímo a místo HDD tam prostě použijí microSD karty + caching v RAM (čímž by efektivně udělali zařízení "unbrickable" i bez záchranné NOR paměti).
Kdybych byl pořádný elektrotechnik, tak FR asi plně docením, bohužel nejsem, tak mám těžká dilemata.
odolnost - ideálně s ocelovými částmi v konstrukci, jako iPhone...se zapuštěnym displejem
Neunikla, dokonce tam mám svoji "značku" taky.
Ohledně www, FTP - dovedu si představit, přes inetd mohlo "běžet" dokonce několik služeb najednou!
.. obávám se, že to jen tak neprojde, i kdyby ano, na dnešním trhu vyhrávají tzv. "masové šunty", o zařízení, které nám při běhu vypadne z kapsy a které bude bez problému fungovat dál, se nám už (zřejmě) může jen zdát.
Před asi dvěma lety se mi do ruky (a vlastnictví) dostal postarší notebook, myslím, že to byl COMPAQ někdy z roku 1993-1994. Úctyhodných 16MB RAM spustilo (za neustálého swapování) i windows 95. Jen občas vypadávala obrazovka - pomohlo počítač pustit z ~1 metru na tvrdou podlahu a vše fungovalo dál
V současné době tady mám po ruce nějaký Dell, na tom už obstojně jedou i win98. Nutno podotknout, že současný kernel s fluxboxem neobstál. Tedy spíše linuxová verze Firefoxu (i přes rozšířených 256MB RAM).
Dodnes si myslím, že se nikdo dopodrobna nezabýval problémem softwarové klávesnice.
Někdo ten nápad s více layouty softwarové klávesnice dostal (očividně) taky
Napadá mě jedině jedna analogie
Se samotnou podstatou GPS problém není, ten jsem postřehl jen s navigačními systémy.
Jak jsem psal vlastním HP 720 v dnešní době baterie má výdrž cca 7hod. jakmile budu mít čas budu uvažovat o výměně baterek za jinou kapacitu.Celkem bez problémová výměna cca do 700,- Kč. Ale i tak je to stále těžká historie a nostalgie.
Osobně bych asi šel do nějakého modelu s klávesnicí TouchbookCena se zdá být celkem zajímavá ... sice to nemá tuším GSM modul, ale i tak se to celkem začíná podobat tomu co bych chtěl já.
sice to nemá tuším GSM modul, ale i tak se to celkem začíná podobat tomu co bych chtěl já.Ale zase to má uvnitř spoustu volného místa a USB, takže se dá kdyžtak něco přidat
Tiskni
Sdílej: