abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1967 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    1.7.2012 16:50 dad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    cetl jsem nekolik clanku na idnes a rozhovor, zejmena ta pasaz, kdy vypravi jak byl na tom golfovem turnaji nekde u Plzne je skutecne maso. Take si vazim jeho prace.

    Jedine co mi vadi, je ta dama na te fotografii.
    1.7.2012 16:52 Power | skóre: 7 | blog: Power
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Proti paní na fotografii nic nemám, ale vadí mi její manžel na hradě.
    1.7.2012 17:03 TM
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Klid, už běží odpočítávání. Dlouho už tam ostudu dělat nebude. Kterýkoliv z možných nástupců může vážnost toho úřadu jen zvednout.
    1.7.2012 20:26 sidik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Stejně jako on ji zvedl po tom bezpáteřním vlezprdelkovi Havlovi.
    1.7.2012 23:17 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Zapomínáš na jeho exkolegu s prognostického ústavu, který si s ním nezadá...
    kyknos avatar 1.7.2012 17:29 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    +1
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    1.7.2012 22:19 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Ta pani sedela roky v dozornej rade CEZu a jej kvalifikaciou na tu funkciu bole funkcia jej manzela.

    Ta pani uplne neprijatelne vysilovala a znemoznovala seba a pokusala sa potopit inych a inak sa uplne vyradila z pouzitelnej spolocnosti. po tom, co obyvatel decaku napisal zlahka sarkasticku esej o tom, co predchadzalo jej navsteve v decaku. Návštěva paní prezidentové, Dětský časopis naštval Klausovou, přišel o dotace

    "Ptala se mě, jak si dovoluju takhle očerňovat svůj domov, proč o něm píšu ve chvíli, kdy tam byla ona. Já jsem jí v jedné chvíli s omluvou skočil do řeči a řekl jí, že můj článek nepochopila, že jsem vůbec nepsal o ní, a ona se strašně rozčílila, jak někdo může říct, že to nepochopila, když ona je první dáma," cituje Respekt Svačinu.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    2.7.2012 08:49 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    No tak to je ukázka patalogické ješitnosti a mindráku. To je právě úžasné na velkých lidech, skutečně velkých, že ti se takovému článku zasmějí. Myslím že pan doktor byl jedním z nich. Kloubouk smekám před ním.
    2.7.2012 09:30 Raduz | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Blog na památku vynikajícího lékaře, a kokoti reagujicí na světlo začnou řešit paní která je náhodou na fotce, a jejího manžela, který na fotce ani není. Vítejte v diskuzích na iDnesu.
    2.7.2012 09:46 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    a další kokoti začnou řešit kokoty ... no nic :-)
    2.7.2012 09:54 Raduz | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Máš pravdu, je to tak.
    pavlix avatar 2.7.2012 10:39 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    +1
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    1.7.2012 17:07 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Četl jsem také a úžasné. Zřejmě to musel být opravdu báječný člověk.

    (Je hezké že ta dáma propaguje něco užitečného, tedy co by ne)
    1.7.2012 17:44 jekub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    sice jiz troksu starsi rozhovor, presto stoji za shlednuti.
    1.7.2012 18:28 Power | skóre: 7 | blog: Power
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Pěkné, díky za odkaz.
    1.7.2012 18:43 Vskutečnosti Saýc | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Primo hematoonkologie? To zni jako docela uzka specializace. Jsem myslel, ze to maji doktori trochu vic obecne.

    Then again, me zivi ETL/integracni sluzba, coz je snad jeste uzsi oblast ;-)
    1.7.2012 19:34 phr | skóre: 13 | blog: no_comment | Klatovy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Založil v Plzni špičkové pracoviště evropského významu, tak proč by tam měli rozmělňovat síly širším záběrem ?
    "Umělá inteligence se nemůže rovnat přirozený blbosti"
    Bluebear avatar 1.7.2012 21:11 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Jak to říkali v tom českém filmu? Dobré lidi si bere pánbu k sobě a hajzly nám tu nechává... :-(
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    AsciiWolf avatar 1.7.2012 22:37 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Problém je, že těch "hajzlů" je na světě řádově více, než "dobrých lidí". :-/
    1.7.2012 23:11 jekub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    myslim, ze se mylite.

    j.
    belisarivs avatar 2.7.2012 07:18 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Picovina. Akorat jsou nejvic videt.

    Zkus se s lidma bavit a budes velmi mile prekvapen, jak zajimavi obvykle jsou a ze v drtive vetsine pripadu se jedna o slusne lidi.
    IRC is just multiplayer notepad.
    2.7.2012 08:46 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Akorat jsou nejvic videt.

    Přesně!

    Sákriš, já jsem vidět dost... hmm... sebekritika....
    2.7.2012 11:12 A
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Doktor s cigaretou v ruke ? Zomrel asi na zapal pluc a komplikacie s tym spojene :-D Hehe kolka ironia :-D
    kotyz avatar 2.7.2012 11:34 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Ještě někdy v 50. letech americký doktoři doporučovali kouření Camelek :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    2.7.2012 11:38 jekub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    mylis se, smrade.
    2.7.2012 15:13 A
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    tvoja matka a otec je smrad...
    2.7.2012 15:46 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    2.7.2012 18:14 jekub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    viem, brat moj.
    3.7.2012 15:30 loki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Je to skoda. Jeste vetsi skoda vsak je, ze v roce 2012 mame stale povinne a jeste k tomu statem organizovane zdravotni pojisteni, ktere je vlastne dani. Zdravotnictvi by nemelo byt statni, lidske zdravi by mel byt obchod jako ostatne vsechny obory.
    4.7.2012 09:23 TM
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Člověče, to už fakt není sranda, asi byste s tím měl něco dělat nebo vám to přeroste přes hlavu.
    Dalibor Smolík avatar 4.7.2012 15:28 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    lidske zdravi by mel byt obchod jako ostatne vsechny obory.
    Já jsem tady známý jako zastánce neviditelné ruky trhu (žertuji), ale tady bych byl opatrný. Když je někdo nemajetný, nekoupí si vilu a bydlí v podnájmu. Koupí si obyčejné šaty, ne značkové. Nebude se přejídat, kouřit a pít drahý alkohol. Tak se chová rozumný člověk.
    Ale aby neměl právo na život jen proto, že na léčení nemá peníze (a přitom si nemoc hrubou nedbalostí nezavinil), už jde za hranici "hry o trhy". Souhlasím s nadstandardem v nemocnici, souhlasím s úhradou drahých (a příjemnějších) léků, které mají ekvivalent v levnějších, byznys se dá dělat v různých oblastech zdravotnictví. Ale na základní léčbu by měl mít právo každý, pokud ji potřebuje.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    belisarivs avatar 6.7.2012 21:34 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Jak uz jsem ti jednou rikal, je pekne, kdyz ma nekdo nejakou viru.

    Nekdo veri, ze az umre, pujde tam, co letaji letadla a meteority, nekdo zase veri, ze ma byt vsechno statni, ty veris, ze clovek, ktery si nevydela dost nema pravo na lekarske osetreni.

    To je v poradku. Kazdy necemu veri. Ale v momente, kdy tu svou viru zacne cpat ostatnim nebo ji vydavat za univerzalni pravdu (obvykle v rozporu s realitou) je to uz nebezpecny silenec. Takovych jsme si v historii uzili nemalo a (nejenom) ja budu jenom rad, kdyz si tu svou viru dotycni nechaji pro sebe.
    IRC is just multiplayer notepad.
    3.7.2012 20:18 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Já teda nevim, ale k úmrtí tak slušného člověka, ktetrý tolika lidem zachránil život a navíc nebyl fouňa... tahat sem propagandu?

    Já jen doufám že je nebe. Některý lidi si ho zaslouží.
    3.7.2012 20:58 phr | skóre: 13 | blog: no_comment | Klatovy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    Bez pana primáře se tam ale ještě mohli dost dlouho obejít...
    "Umělá inteligence se nemůže rovnat přirozený blbosti"
    4.7.2012 09:50 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda
    4.7.2012 12:59 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opustila nás lékařská legenda

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.