Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
qemu
a pak si přejít až si ho v qemu
ošaháš?Mimochodem LILO je snad jediná slabina Slackware, GRUB je prostě lepší, zajímalo by mě jestli na to existuje nějaká rychlá cesta jak je prohodit, nejlépe hned při instalaci....
To s tou češtinou je taky trošičku překomplikované, nemám, nemám na to čas
![]()
----------------------------------
Pokud chceš vyzkoušet hodně distribucí, je asi nejlepší si to pojistit nějakým universal rescue CD. Čistě pro jistotu...
Jinak si myslim, ze je lepsi bezet primo "naostro", bez emulatoru apod. Na disku jeste mam primarne Windows XP, tam bych mohl pouzivat i VMWare. Problem je v tom, ze mam malo pameti RAM, takze si moc ty emulovany OS neuziju. Proto radeji bezim pekne naostro.
S tim bootloaderem - Fedora me zase cpala Grub, ja ho kvuli moznosti animovane obrazovky Lila vymenil :) ale uz me to omrzelo, je pravda ze je to jen takova blbustka, co nema moc prakticke pouziti...tak si tam ted mozna narvu GRUB, protoze me pripada schopnejsi.
Could not init path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/CID/, removing from list
Nevypada to vazne, ale ja se zatim do Xek nezenu, protoze se potrebuju doucit praci s nekterymy programy v konzoli, hlavne s VI.
Za chvili si stahnu ovladace pro mou grafickou kartu, protoze 3D akcelerace se taky docela hodi a zacnu experimentovat.
HorizSync 31.5 - 85
Diky moc! Asi jsem ignorant, nebo nevim, tahle banalni vec me proste nenapadla.Hm, to me pri instalaci neceho noveho vetsinou napadne precist si k tomu navod... coz prakticky vyresi i ostatni tvoje "problemy". Ale je fakt, ze nekdo se radeji uci metodou pokus/omyl.
Moje "problemy" mam z vetsi casti vyresene, uz bezim v Xkach, mam spravne rozliseni a refresh rates, jenom jeste musim nastavit ovladac na mys. To je trochu problem, pri spusteni fglrxconfig pro ovladace ati me to nabizi jen pro PS2 a jakesi PS2 emulace USB...asi je to dano kernelem 2.4.xx. Myslim, ze si stahnu sestkovou radu, pouzival jsem je i predtim pod FC4 a funguje me tam ma USB myska v pohode.
To jenom breci, ze to nenaslo nejaky fonty. Nic vazneho, staci odkomentovat prislusne radky v /etc/X11/xorg.conf. Proc to pada mozna najdez v /var/log/Xorg.0.log. Mozna to ale vubec nemas nastaveny. Potom muze pomoci xorgsetup, nebo xorgcfg -textmode, pripadne xorgconfig.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
Českou, ale neaktuální verzi lze nalézt v sekci návodů serveru qwertz.cz .
Keep Slackin'
zkousel nekdo na slacku sambu s podporou autorizace pres ldap? Na fedore otazka 5 minut, na slacku nebot neni podpora PAM, je to otazka rekompilace zakladu distribuceOsobně jsem to sice zrovna pro Sambu zatím neřešil, ale autentizace proti LDAP serveru funguje ve Slacku za cca 10 minut nainstalováním balíčku nss_ldap z od PADL Software a dopsáním dvou záznamů do /etc/nsswitch.conf, tj. bez použití PAMu a tedy nutnosti rekompilace "základu distribuce".
Na zbytek snad nemá ani cenu reagovat.
testing
. Stejně ale nevím, co máte proti řadě 2.4. Pro serverová nasazení je obecně stále více doporučována.
Tiskni
Sdílej: