Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Hmm tak mě napadá, dá se na abc registrovat i přes IPv6?No nedokážu si představit ankety ve světě IPv6. Někdy má /48 jeden člověk (ten má někdy i /32…), jindy by se omezením na jedno hlasování z /48 zablokoval celý ISP…
BTW pořád lepší registrovanej troll než troll z davuNepředpokládáš, že by si ten troll pro každý komentář založil nový účet. Což se podle mě děje, viz stále více zdejších blogů s jedním zápiskem krátce po registraci (tím neříkám, že jsou všechny tyhle blogy trollské!). Jak z toho ven? Důvěryhodná autorita omezující generování identit (MojeID) nebo proof-of-work typu Bitcoin (najdi nonce pro svůj komentář). První zabrání v přispívání paranoikům a dalším, kteří jsou tu z nějakého důvodu v anonymitě, i když píšou zajímavé komentáře (Kvakor, Matlák, CEST/CET, JS), druhé znemožní přispívání mně a mé přetaktované 486..
No nedokážu si představit ankety ve světě IPv6. Někdy má /48 jeden člověk (ten má někdy i /32…), jindy by se omezením na jedno hlasování z /48 zablokoval celý ISP…Ono je to na IPv4 snad nějak moc jiné? Já osobně mám IPv4 /28 a IPv6 /52. Navíc u anket se to řeší jinak. Pokud má nějaká možnost příliš velký počet hlasujících, tak se tam zfalšuje rozumně vypadající číslo. Pak je potřeba chránit pouze pomocí cookies, aby obyčejný uživatel viděl, že jde hlasovat jen jednou.
Mohu vědět co má znamenat tahle buzerace uživatelů? Síť Tor má zejména pomáhat těm, kdo nechtějí, aby jejich webovou komunikace někdo sledoval....jenže ve skutečnosti pomáhá akorát spamerům, crackerům a podobné verbeži. A jestli máš pocit, že registrovaný by měl mít možnost přispívat přes Tor, ábíčko je open-source; domluv se s Dolim, napiš patch...
už to nehul ...
Taková činnost není vaším právem.
Jaký má smysl se přes anonymizační síť někam registrovat (a tím efektivně přijít o anonymitu) a pod tímto účtem tam psát?Jak jsem to pochopil já, tak nejde o registraci, ale o samotné přihlášení již registrovaného uživatele z TORu.
Tiskni
Sdílej: