Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
V zájmu urdžení kvality diskuzí na AbcLinuxu není tato operace ze sítě Tor povolena.
Síť Tor má zejména pomáhat těm, kteří mohou ve své zemi čelit pronásledování ze strany vlády nebo kterým vládní filtry omezují svobodný přístup k informacím. Tor nemá sloužit ke skrývání vaší identity před administrátory při odesílání vulgárních a jinak nemístných příspěvků. Taková činnost není vaším právem. Pokud tato IP adresa patří bývalému exit node a nyní je vám omezován přístup, napište na dolezel@argonit.cz pro odblokování. Pokud se jedná o aktivní Tor exit node, použijte jinou IP adresu pro Tor a jinou pro svůj vlastní síťový provoz.Mohu vědět co má znamenat tahle buzerace uživatelů? Síť Tor má zejména pomáhat těm, kdo nechtějí, aby jejich webovou komunikace někdo sledoval. A to nezávisle na tom, jestli je jejich paranoia oprávněná nebo ne. Chápu, že Tor zneužívají vandalové, takže anonymní přistup přes Tor může být pouze pro čtení. Ale proč se proboha registrovaný uživatel nemůže přihlásit a přispívat přes Tor?
Tiskni
Sdílej:
Hmm tak mě napadá, dá se na abc registrovat i přes IPv6?No nedokážu si představit ankety ve světě IPv6. Někdy má /48 jeden člověk (ten má někdy i /32…), jindy by se omezením na jedno hlasování z /48 zablokoval celý ISP…
BTW pořád lepší registrovanej troll než troll z davuNepředpokládáš, že by si ten troll pro každý komentář založil nový účet. Což se podle mě děje, viz stále více zdejších blogů s jedním zápiskem krátce po registraci (tím neříkám, že jsou všechny tyhle blogy trollské!). Jak z toho ven? Důvěryhodná autorita omezující generování identit (MojeID) nebo proof-of-work typu Bitcoin (najdi nonce pro svůj komentář). První zabrání v přispívání paranoikům a dalším, kteří jsou tu z nějakého důvodu v anonymitě, i když píšou zajímavé komentáře (Kvakor, Matlák, CEST/CET, JS), druhé znemožní přispívání mně a mé přetaktované 486..
No nedokážu si představit ankety ve světě IPv6. Někdy má /48 jeden člověk (ten má někdy i /32…), jindy by se omezením na jedno hlasování z /48 zablokoval celý ISP…Ono je to na IPv4 snad nějak moc jiné? Já osobně mám IPv4 /28 a IPv6 /52. Navíc u anket se to řeší jinak. Pokud má nějaká možnost příliš velký počet hlasujících, tak se tam zfalšuje rozumně vypadající číslo. Pak je potřeba chránit pouze pomocí cookies, aby obyčejný uživatel viděl, že jde hlasovat jen jednou.
Mohu vědět co má znamenat tahle buzerace uživatelů? Síť Tor má zejména pomáhat těm, kdo nechtějí, aby jejich webovou komunikace někdo sledoval....jenže ve skutečnosti pomáhá akorát spamerům, crackerům a podobné verbeži. A jestli máš pocit, že registrovaný by měl mít možnost přispívat přes Tor, ábíčko je open-source; domluv se s Dolim, napiš patch...
už to nehul ...
Taková činnost není vaším právem.
Jaký má smysl se přes anonymizační síť někam registrovat (a tím efektivně přijít o anonymitu) a pod tímto účtem tam psát?Jak jsem to pochopil já, tak nejde o registraci, ale o samotné přihlášení již registrovaného uživatele z TORu.