Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
V zájmu urdžení kvality diskuzí na AbcLinuxu není tato operace ze sítě Tor povolena.
Síť Tor má zejména pomáhat těm, kteří mohou ve své zemi čelit pronásledování ze strany vlády nebo kterým vládní filtry omezují svobodný přístup k informacím. Tor nemá sloužit ke skrývání vaší identity před administrátory při odesílání vulgárních a jinak nemístných příspěvků. Taková činnost není vaším právem. Pokud tato IP adresa patří bývalému exit node a nyní je vám omezován přístup, napište na dolezel@argonit.cz pro odblokování. Pokud se jedná o aktivní Tor exit node, použijte jinou IP adresu pro Tor a jinou pro svůj vlastní síťový provoz.Mohu vědět co má znamenat tahle buzerace uživatelů? Síť Tor má zejména pomáhat těm, kdo nechtějí, aby jejich webovou komunikace někdo sledoval. A to nezávisle na tom, jestli je jejich paranoia oprávněná nebo ne. Chápu, že Tor zneužívají vandalové, takže anonymní přistup přes Tor může být pouze pro čtení. Ale proč se proboha registrovaný uživatel nemůže přihlásit a přispívat přes Tor?
Tiskni
Sdílej:
Hmm tak mě napadá, dá se na abc registrovat i přes IPv6?No nedokážu si představit ankety ve světě IPv6. Někdy má /48 jeden člověk (ten má někdy i /32…), jindy by se omezením na jedno hlasování z /48 zablokoval celý ISP…
BTW pořád lepší registrovanej troll než troll z davuNepředpokládáš, že by si ten troll pro každý komentář založil nový účet. Což se podle mě děje, viz stále více zdejších blogů s jedním zápiskem krátce po registraci (tím neříkám, že jsou všechny tyhle blogy trollské!). Jak z toho ven? Důvěryhodná autorita omezující generování identit (MojeID) nebo proof-of-work typu Bitcoin (najdi nonce pro svůj komentář). První zabrání v přispívání paranoikům a dalším, kteří jsou tu z nějakého důvodu v anonymitě, i když píšou zajímavé komentáře (Kvakor, Matlák, CEST/CET, JS), druhé znemožní přispívání mně a mé přetaktované 486..
No nedokážu si představit ankety ve světě IPv6. Někdy má /48 jeden člověk (ten má někdy i /32…), jindy by se omezením na jedno hlasování z /48 zablokoval celý ISP…Ono je to na IPv4 snad nějak moc jiné? Já osobně mám IPv4 /28 a IPv6 /52. Navíc u anket se to řeší jinak. Pokud má nějaká možnost příliš velký počet hlasujících, tak se tam zfalšuje rozumně vypadající číslo. Pak je potřeba chránit pouze pomocí cookies, aby obyčejný uživatel viděl, že jde hlasovat jen jednou.
Mohu vědět co má znamenat tahle buzerace uživatelů? Síť Tor má zejména pomáhat těm, kdo nechtějí, aby jejich webovou komunikace někdo sledoval....jenže ve skutečnosti pomáhá akorát spamerům, crackerům a podobné verbeži. A jestli máš pocit, že registrovaný by měl mít možnost přispívat přes Tor, ábíčko je open-source; domluv se s Dolim, napiš patch...
už to nehul ...
Taková činnost není vaším právem.
Jaký má smysl se přes anonymizační síť někam registrovat (a tím efektivně přijít o anonymitu) a pod tímto účtem tam psát?Jak jsem to pochopil já, tak nejde o registraci, ale o samotné přihlášení již registrovaného uživatele z TORu.