Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Během víkendu kdosi místo definice pojmu vložil do slovníku dotaz. Záznam jsem vymazal, autorovi dotazu napsal email, ve kterém jsem mu řekl, že otázky patří do diskuzního fóra a vzápětí jsem pojem, o který se jednalo, do slovníku sám vysvětlil: zrcadlo.
Asi to bylo málo...
Slovník slouží k zadávání definic. Ne ke kladeni otázek. K tomu je diskuzí forum!
Robert Krátký
Dík,
zařídím se podle toho, ale myslím, že by vás neubylo připsat k tomuto i
odpověď.
a) Tim, ze pokladas dotaz nekam, kam vubec nepatri, pridelavas administratorum uplne zbytecne praci. Stacilo by si precist, k cemu slovnik slouzi - a bylo by hned jasne, ze to neni misto pro otazky, nybrz odpovedi.
b) Kdybych odpoved na dotaz poslal emailem, nemohl by z ni tezit nikdo jiny.
Kdyz je dotaz polozen do diskuzniho fora, pomuze odpoved i dalsim ctenarum.
c) Zaroven se smazanim dotazu jsem dany pojem ve slovniku vysvetlil. Viz
http://www.abclinuxu.cz/slovnik/zrcadlo
Robert
No tak hurá,
K
a) jsem se už vyjádřil, že se podle toho zařídím
b) je pravdivé jedině pokud bys odpověď poslal pouze e-mailem - jinak
platí, co jsem řekl (CTRL + C a CTRL + V mi tu funguje bez problému
a nepochybuji, že vy, kteří tomu dobře rozumíte, to umíte i v konzoli)
c) tak vidíš, že ta práce nebyla až tak zbytečná.
Za odpovědi a kontakt k informaci o zrcadle dík
Jarda .)
Uff... co bych měl tak asi odpovědět?
Tiskni
Sdílej: