abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    16.4.2009 18:57 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se

    Ja doplnim skupinu Otevrena sprava a skolstvi, ktera pro tyto zajemce vznikla. Mohou si v ni vymenovat sve zkusenosti.

    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    16.4.2009 19:17 merlyn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    Jenom taková drobnost, nemá ta vlajka být obrácená podle osy y? (červená vlevo)
    |🇵🇸 avatar 16.4.2009 19:18 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    Přesně tak. A moc drobnost to IMHO není.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    |🇵🇸 avatar 17.4.2009 01:20 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    Hej, já už ani číst neumím...
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    16.4.2009 19:41 Scarabeus IV | skóre: 20 | blog: blogisek_o_gentoo | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    Rozhodne nemela...
    
    |\
    | \ White
    |B >--------
    | / RED
    |/
    
    a kdyz to otocis o devadesat stupnu doprava tak mas:
    
    _______
    \  B  /
     \   /
      \ /
     R | W
     E | H
     D | I
    ...
    
    Jenze to musis delat z pohledu heraldiky kde v pravo je z pohledu divaka vlevo
    
    _______
    \  B  /
     \   /
      \ /
     W | R
     H | E
     I | D
    ...
    
    Vojtěch Trefný avatar 16.4.2009 19:51 Vojtěch Trefný | skóre: 24 | blog: Blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    Červená vpravo je správně.
    Vojtěch Trefný avatar 16.4.2009 19:53 Vojtěch Trefný | skóre: 24 | blog: Blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    Kdo by nevěřil, tak cituji zákon 352/2001 Sb. § 9
    b) při svislém umístění je při čelním pohledu na objekt, na němž je státní vlajka umístěna, bílá barva vždy vlevo a modrý klín směřuje vždy dolů,
    Jardík avatar 16.4.2009 23:35 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    Ty brďo, my máme zákon, jak má být vlajka? To jako když ji nakreslím obráceně, tak poruším zákon a můžou mě zavřít? :-)
    Věřím v jednoho Boha.
    Kamil Páral avatar 17.4.2009 00:32 Kamil Páral | skóre: 13 | blog: Kamil Páral | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se

    Ne, jen to není naše vlajka. A nalepí ti na čelo nálepku "moula" :)

    17.4.2009 09:09 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se

    modry klin smeruje dolu, takze je to zle ;)

    19.4.2010 10:44 j. kacaba
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    K dispozici jsou nepouzivane 4ks WYSE terminalu 160ES s klavesnicemi v originalnim baleni. 603 217 717
    17.4.2009 00:42 dad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se

    mate na mysli i takove to bezne - linux server , samba, windows clienti ... takoych pripadu jsou asi mraky

    nebo je linux (oss desktop) podminkou?

    17.4.2009 02:32 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    mate na mysli i takove to bezne - linux server , samba, windows clienti ... takoych pripadu jsou asi mraky
    Máme na mysli i ty mraky. Těch ostatních je totiž pořád ještě víc.
    17.4.2009 06:55 vagojan | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se

    Poslední dobou se věnuji OSS ve knihovnictví. Na konci měsíce mám prezentaci na slovenské konferenci Infos 2009, poté knihovnická SEČ.

    V prezetacích používám jako ukázku i svoji domovskou Státní technickou knihovnu (tedy od května Národní technickou knihovnu... abychom se jmenovali stejně jako barák v Dejvicích). Tj. bude li nějaká rozumná osnova, podle které bych měl případovou studii napsat, pak rád něco oprezentuji.

    Vašek Jansa v.jansa AT stk.cz

    17.4.2009 08:05 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    Děkuji, viz soukromý mail.
    17.4.2009 07:49 xindl | skóre: 2 | blog: SALAM_OLEJKUM
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    bude vám k nečemu že používáme v celé firmě 10 počítačů s Windows XP a na něm klasiku OpenOffice + gimp?
    17.4.2009 09:14 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    pokud to napíšeš svým ultimátním stylem, tak sem s tím!
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    17.4.2009 09:31 pajko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se

    To snad ne. Oni pouzivaji proprietarni uzavreny operacni system od firmy ktera skodi Linuxu a jeste se tim chteji chlubit na Linuxovem serveru. At jdou na www.zive.cz.

    17.4.2009 09:46 dementni.lojzik | skóre: 19 | blog: ze zivota na vsi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    Mozna by taky bylo uzitecne, kdyby se nekdo, kdo o tom ma trochu prehled, napsat kratky clanek, kde vsude lide linux potkavaji, aniz o tom treba vedi. Ja osobne byl nedavno trochu prekvapeny, kdyz jsem letel letadlem (byl to tusim A340), vytuhly jim obrazovky, letuska zahlasila, ze maji problemy s palubnim pocitacem a budou jej restartovat a zacal bootovat linux (konkretne RH)
    Václav 17.4.2009 15:33 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    Městský úřad, cca 300 počítačů s Windows XP, které ale imagujeme (jak se tohle skloňuje? :D) z debianu bootovaného přes PXE (máme vlastní sadu skriptů schopných detekovat typ stroje, vybrat image, provést předkonfigurování stroje, sestavit správný konfigurák pro sysprep a tlačit image i na několik strojů najednou multicastem), přibližně polovina serverů (většina virtualizovaných) debian a nějaké starší verze Red Hatu, něco kolem 60 terminálů na debianu nahrazujících plnohodnotně předešlé, již obstarožní, wyse termiály...

    No, to je asi tak všechno :)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    Václav 17.4.2009 15:37 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    Ještě se dohodnu s kolegou (autorem drtivé většiny skriptů), ale myslím že bychom se mohli podělit o detaily řešení.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    18.4.2009 08:53 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    To by bylo fajn, díky.
    19.4.2009 17:56 tomm | skóre: 7 | blog: tomm's software | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Používáte open source ve vaší organizaci? Ozvěte se
    Nejaky seznam projektu rovnou do emailu?
    GUI existuje jen proto, aby se veslo vice terminalu na jednu obrazovku ...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.