Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Pokud mam postu na externich serverech (email.cz, centrum.cz, mojefirma.tld) tak nepotrebuji lokalni POP3/IMAP.Thank you, mister obvious. (Tuhle hlášku jsem se naučil na Abclinuxu)
Pro tento ucel je imho fetchmail vyborny.A co přináší při tomto použití navíc oproti IMAP klientovi?
Fetchmail je bezesporu nejrozsirenejsi unixovy program pro stahovani posty a umi prakticky vsechny protokoly.Windows jsou bezesporu nejrozšířenější desktopový operační systém a umějí ledacos. No a co?
Maildrop mi dovoli prohnat zpravu pres Spamassassin + aplikovat a zpracovat dalsi filtry (nevim ktery klient tohle umi).Spamassassin mi stačí na serveru. Filtry mi taky stačí na serveru.
Nektere funkce maildropu mi dokoce i na Dovecotu (v kombinaci s pigeonhole-sieve) chybi. Napr nemoznost napsat pravidlo na spusteni externiho filtru/programu (v Sieve jsem omezen timto jazykem , ale budiz..je to aspon bezpecne).Když to budu potřebovat, tak ten filtr nechám pustit ještě před dovecotem, v nejhorším ten filtr přidá nějakou hlavičku do mailu kvůli rozřazení, atd. Pokud budu potřebovat hodně flexibilní řešení, použiju třeba klidně i ten maildrop/procmail, nebo vlastní program, když na to přijde. Postfix to rozřadit zvládne.
Pr. Prijde mi email, ten chci preposlat na jinou adresu, zazalohovat na nejake misto a jeste poslat informacni sms. maildrop to umi resit nekolika radky...Sieve nevim nevim....Tohle mi přijde jako triviální usecase pro SIEVE, ale když budu chtít, tak to zvládne i ten Postfix.
Pokud nemate vlastni mailserver, tak tvrzeni (vse mi to staci na serveru) je imho prakticky o nicem...jste odkazan na to, co vam nabidne provieder.Provozuju vlastní server od té doby, co mám lepší internet než dial up, a to už je hodně let. Teda momentálně mám mailserver mimo domov na virtuálu, ale to je jen technický detail.
Ale proc mit lokalni POP3/IMAP?A proč ne? Nastavení je otázka pár minut.
Ohledne toho trideni v Postfixu, mam pocit ze Postfix umi dorucovat do lokalnoho mailboxu (existujiciho systemoveho uctu) a tim to konci, na vse ostatni to chce externi MDA.Postfix umí hromadu věcí, včetně aliasů, které dělají přesně to, co jsi výše popsal. Umí i doručovat, ale na to je mnohem lepší například Dovecot.
Zatimco pine/alpine umi pracovat nativne s mboxem, maildirem a snad jeste dalsima (default je klasicky mbox, folder jako soubor), thunderbird pouziva nejaky svuj vlastni format atd atd.Thunderbird také používá
mbox
, jen k němu dává bokem index, který je také textový. A pokud si pamatuju, Evolution to měla také tak, jen index byl binární.
Sieve nevim nevim....V Sieve je to naprosto triviální. Možná až kanón na vrabce
Atlas má/měl více chyb. Například na expunge reagoval velmi svérázeně, což znamenalo, že zprávy zůstaly ve schránce, dokud jste se ji znovu neotevřel. Autentizační metody jsem taky musel ladit, protože občas server o sobě tvrdil věci, které nebyly pravda.
PINE jsem kdysi používal, ale utekl jsem k muttu. Myslím, že to bylo kvůli UTF-8 a PGP. Ale je docela možné, že dnes už budou implementované ;)
Tiskni
Sdílej: