Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Pokud mam postu na externich serverech (email.cz, centrum.cz, mojefirma.tld) tak nepotrebuji lokalni POP3/IMAP.Thank you, mister obvious. (Tuhle hlášku jsem se naučil na Abclinuxu)
Pro tento ucel je imho fetchmail vyborny.A co přináší při tomto použití navíc oproti IMAP klientovi?
Fetchmail je bezesporu nejrozsirenejsi unixovy program pro stahovani posty a umi prakticky vsechny protokoly.Windows jsou bezesporu nejrozšířenější desktopový operační systém a umějí ledacos. No a co?
Maildrop mi dovoli prohnat zpravu pres Spamassassin + aplikovat a zpracovat dalsi filtry (nevim ktery klient tohle umi).Spamassassin mi stačí na serveru. Filtry mi taky stačí na serveru.
Nektere funkce maildropu mi dokoce i na Dovecotu (v kombinaci s pigeonhole-sieve) chybi. Napr nemoznost napsat pravidlo na spusteni externiho filtru/programu (v Sieve jsem omezen timto jazykem , ale budiz..je to aspon bezpecne).Když to budu potřebovat, tak ten filtr nechám pustit ještě před dovecotem, v nejhorším ten filtr přidá nějakou hlavičku do mailu kvůli rozřazení, atd. Pokud budu potřebovat hodně flexibilní řešení, použiju třeba klidně i ten maildrop/procmail, nebo vlastní program, když na to přijde. Postfix to rozřadit zvládne.
Pr. Prijde mi email, ten chci preposlat na jinou adresu, zazalohovat na nejake misto a jeste poslat informacni sms. maildrop to umi resit nekolika radky...Sieve nevim nevim....Tohle mi přijde jako triviální usecase pro SIEVE, ale když budu chtít, tak to zvládne i ten Postfix.
Pokud nemate vlastni mailserver, tak tvrzeni (vse mi to staci na serveru) je imho prakticky o nicem...jste odkazan na to, co vam nabidne provieder.Provozuju vlastní server od té doby, co mám lepší internet než dial up, a to už je hodně let. Teda momentálně mám mailserver mimo domov na virtuálu, ale to je jen technický detail.
Ale proc mit lokalni POP3/IMAP?A proč ne? Nastavení je otázka pár minut.
Ohledne toho trideni v Postfixu, mam pocit ze Postfix umi dorucovat do lokalnoho mailboxu (existujiciho systemoveho uctu) a tim to konci, na vse ostatni to chce externi MDA.Postfix umí hromadu věcí, včetně aliasů, které dělají přesně to, co jsi výše popsal. Umí i doručovat, ale na to je mnohem lepší například Dovecot.
Zatimco pine/alpine umi pracovat nativne s mboxem, maildirem a snad jeste dalsima (default je klasicky mbox, folder jako soubor), thunderbird pouziva nejaky svuj vlastni format atd atd.Thunderbird také používá
mbox
, jen k němu dává bokem index, který je také textový. A pokud si pamatuju, Evolution to měla také tak, jen index byl binární.
Sieve nevim nevim....V Sieve je to naprosto triviální. Možná až kanón na vrabce
Atlas má/měl více chyb. Například na expunge reagoval velmi svérázeně, což znamenalo, že zprávy zůstaly ve schránce, dokud jste se ji znovu neotevřel. Autentizační metody jsem taky musel ladit, protože občas server o sobě tvrdil věci, které nebyly pravda.
PINE jsem kdysi používal, ale utekl jsem k muttu. Myslím, že to bylo kvůli UTF-8 a PGP. Ale je docela možné, že dnes už budou implementované ;)
Tiskni
Sdílej: