Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Co se týká toho stromu závislostí a lidí kteří jsou na to potřeba na udržování systému, řekni mě prosím tě jaká je pravděpodobnost zneužití dané chyby, třebas chápu že v komerční sféře z toho máte plné kalhoty... prostě mě je celkem uprdele jestli se vyskytla nějaká chybka v nějaký programu když ten program samotnej stojí za vyližprdel. to je podle mě v nekomerční sféře ztráta energie. Prostě jednou za čas cca 1 rok si ztáhnu nový distro a jedu dál voe. sám jsem pracoval na staré 64bit sun stanici která byla olezlá pavučinama a to jeslti to má bezpečnostní updaty to nihoho nesralo... protože stejně ty data zálohuješ tak co...
ps. je mi jasné že na serverech si ty updaty asi dělat musíš ale stejěn jsou cesty jak to zabezpečit tak aby ti to nikdo nelouskl a nebo měl stíženou pozici viz zpouštět apache v chootu atd...
P.S. Běžný uživatel AbcLinuxu si může jistá individua blokovat, co ale náhodný návštěvník?
Pokud jsi toho názoru, že uživatel je příliš blbý, než aby se mu povolil přístup k systému, pak mohu říci jen "třída kolegy Gatese je naproti".Tak to se povedlo.
(jen to moh bejt dustojnejsi nastupce)
Jak by tady bylo krásně, kdyby ....
(tusim ale odkud asi vitr fouka)
Tiskni
Sdílej: