Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Co se týká toho stromu závislostí a lidí kteří jsou na to potřeba na udržování systému, řekni mě prosím tě jaká je pravděpodobnost zneužití dané chyby, třebas chápu že v komerční sféře z toho máte plné kalhoty... prostě mě je celkem uprdele jestli se vyskytla nějaká chybka v nějaký programu když ten program samotnej stojí za vyližprdel. to je podle mě v nekomerční sféře ztráta energie. Prostě jednou za čas cca 1 rok si ztáhnu nový distro a jedu dál voe. sám jsem pracoval na staré 64bit sun stanici která byla olezlá pavučinama a to jeslti to má bezpečnostní updaty to nihoho nesralo... protože stejně ty data zálohuješ tak co...
ps. je mi jasné že na serverech si ty updaty asi dělat musíš ale stejěn jsou cesty jak to zabezpečit tak aby ti to nikdo nelouskl a nebo měl stíženou pozici viz zpouštět apache v chootu atd...
P.S. Běžný uživatel AbcLinuxu si může jistá individua blokovat, co ale náhodný návštěvník?
Pokud jsi toho názoru, že uživatel je příliš blbý, než aby se mu povolil přístup k systému, pak mohu říci jen "třída kolegy Gatese je naproti".Tak to se povedlo.
(jen to moh bejt dustojnejsi nastupce)
Jak by tady bylo krásně, kdyby ....
(tusim ale odkud asi vitr fouka)
Tiskni
Sdílej: