Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Co se týká toho stromu závislostí a lidí kteří jsou na to potřeba na udržování systému, řekni mě prosím tě jaká je pravděpodobnost zneužití dané chyby, třebas chápu že v komerční sféře z toho máte plné kalhoty... prostě mě je celkem uprdele jestli se vyskytla nějaká chybka v nějaký programu když ten program samotnej stojí za vyližprdel. to je podle mě v nekomerční sféře ztráta energie. Prostě jednou za čas cca 1 rok si ztáhnu nový distro a jedu dál voe. sám jsem pracoval na staré 64bit sun stanici která byla olezlá pavučinama a to jeslti to má bezpečnostní updaty to nihoho nesralo... protože stejně ty data zálohuješ tak co...
ps. je mi jasné že na serverech si ty updaty asi dělat musíš ale stejěn jsou cesty jak to zabezpečit tak aby ti to nikdo nelouskl a nebo měl stíženou pozici viz zpouštět apache v chootu atd...
P.S. Běžný uživatel AbcLinuxu si může jistá individua blokovat, co ale náhodný návštěvník?
Pokud jsi toho názoru, že uživatel je příliš blbý, než aby se mu povolil přístup k systému, pak mohu říci jen "třída kolegy Gatese je naproti".Tak to se povedlo.
(jen to moh bejt dustojnejsi nastupce)
Jak by tady bylo krásně, kdyby ....
(tusim ale odkud asi vitr fouka)
Tiskni
Sdílej: