Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Tak nějak nechápu, co na tomto zápisku kdo shledává pozitivního, či snad dokonce super.
To nic, jak už jsem řekl, některým holt asi není pomoci. Takže asi ani nemá smysl analogie vysvětlovat. I když třeba ta s Měsícem, kdy se neschopnost uživatele najít místo, kde se aktivuje málokdy používaná akce, přirovnává k neschopnosti pochopit, že Měsíc obvykle přes den vidět není, mi přišla celkem jednoduchá. Pravda, ty další o jiných údajně neexistujících vlastnostech, nebo dokonce ta analogie Plasma-Pluto, byly asi už těžší, ale proto tam byl zase obrázek.
Kdybyste se radši místo toho věnoval vylepšení KDE 4, třeba by den, kdy bude konečně použitelné a aspoň o něco málo rychlejší než gigapomalé, přišel dříve.
V tom případě by možná stálo za to, zamyslet se nad neschopností pochopit něco napsané černé na bílém (dokonce přímo v komentářích k originálu), totiž konkrétně fakt, že gigapomalost je vina ovladačů nvidie[*], a kolik času to vývojářům ubírá, řešit pořád dokolečka ty samé nesmysly.
No ale každý máme své priority...
Pravda. Někteří v nich bohužel ale mají vysoko kritizovat něco, co dostávají zadarmo, a navíc tomu ani pořádně nerozumí. Co se místo toho věnovat něčemu užitečnému?
[*] Problém existuje jen u relativně nových modelů nvidia karet, které byly k dispozici až po uvedení Qt4.0. Opravdu nevím, jak tohle se dá ukecat na vinu KDE4. Ale to by někteří museli poznat, jak se liší oprávněná dobře zdůvodněná kritika od plácání nesmyslů, které už byly stokrát probrané nebo stačí jediný obrázek, aby bylo vidět, že to není pravda. Ale víte co, může se použít i úplně jiná pointa, když se to někomu nelíbí, tak ať se o to nestará. A ano, omlouvám se, že jsem arogantní, ale to se mi u jednání s takovýmihle lidmi občas stává.
To nic, jak už jsem řekl, některým holt asi není pomoci.kdybys tady skončil, považoval bych to za skvělou sebekritiku
V tom případě by možná stálo za to, zamyslet se nad neschopností pochopit něco napsané černé na bílém (dokonce přímo v komentářích k originálu), totiž konkrétně fakt, že gigapomalost je vina ovladačů nvidie[*], a kolik času to vývojářům ubírá, řešit pořád dokolečka ty samé nesmysly.eh, jsem líný teď dohledávat, o jaké komentáře se jedná, nicméně vyjádřil bych značný podiv nad tím, jak se asi podařilo zavinit nVidii pomalost KDE4 na strojích, které nejenže nemají nainstalované jejich ovladače, ale dokonce v nich není ani kousek hardware od této firmy ...?
Někteří v nich bohužel ale mají vysoko kritizovat něco, co dostávají zadarmo, a navíc tomu ani pořádně nerozumí.zato ty jsi evidentně sežral Šalamounovo hovno ... příspěvek mi přijde psán z pohledu obyčejného uživatele, chceš říci, že chudák nerozumí tomu, jak má být obyčejným uživatelem?
Ale víte co, může se použít i úplně jiná pointa, když se to někomu nelíbí, tak ať se o to nestará.jasně, a bydlet může taky na stromě ... to je to samé jako se tu teď řešilo s vracením peněz za Wokna na notebooku, když se někomu nelíbí Wokna, tak ať si notebook s nimi nekupuje, že, vždyť mu přeci musí stačit lowend za 10 kKč, kde se možná nějaké kousky bez OS najdou, proč by se měl snažit o to, aby se dal i hiend koupit bez Woken, ať se o to radši nestará než aby se snažil prosadit změnu k obrazu svému, že? ... tak jsem si nasral do vlastního hnízda a jdu něco dělat (hm, měl bych zjistit, jestlipak Lukáš už zmergoval ze starého stable?)
eh, jsem líný teď dohledávat, o jaké komentáře se jedná, nicméně vyjádřil bych značný podiv nad tím, jak se asi podařilo zavinit nVidii pomalost KDE4 na strojích, které nejenže nemají nainstalované jejich ovladače, ale dokonce v nich není ani kousek hardware od této firmy ...?
To opravdu netuším. Na žádném z několika různých počítačů, kde můžu zkoušet, není KDE4 "gigapomalé" nebo "čakám asi 5s kým zobrazí animáciu".
příspěvek mi přijde psán z pohledu obyčejného uživatele, chceš říci, že chudák nerozumí tomu, jak má být obyčejným uživatelem?
Takže normální běžný uživatel je někdo, kdo si přeloží KDE z SVN, nenainstaluje některé části (jako třeba nástroj na vyhledávání souborů) a pak se diví, že třeba Konqueror nemá vyhledávání souborů, a i na základě podobných věcí usoudí, že to vývojáři pokazili a že to nemá budoucnost?
A vůbec, že já se snažím ...
Na žádném z několika různých počítačů, kde můžu zkoušet, není KDE4 "gigapomalé" nebo "čakám asi 5s kým zobrazí animáciu".nejmarkatnější příklad je, když jsem občas nucen coby desktop použít jeden vyřazený router (kvůli čtyřem-pěti hodinám do měsíce fakt nebudu kupovat nový počítač) - Pentium III @557 MHz, 512 MB RAM, S3 Virge ... nevím, jaké animace byly myšleny v originálním zápisku, nicméně samotné vykreslení okna Konqueroru s již načtenou stránkou, třeba při přepínání aplikací, dost často těch 5 s přesahuje (při rozlišení 800*600, žádná super velká plocha, a nutností swapovat to taky není, běží mi typicky jen Konqueror a Konsole) s 3.5.x ten stroj neměl zrovna bleskové odezvy, ale pořád to bylo velmi výrazně lepší
aha, takže ze svn si překládají, a to ještě ne podle návodu, nýbrž tak, aby si to úmyslně rozdrbali, všichni ti, o kterých se mluví v pasáži "... se už konečně zamyslet nad tím, jestli to, že tolik lidí neustále KDE 4 kritizuje za ty samé věci, je skutečně jenom chyba a blbost těch lidí"?příspěvek mi přijde psán z pohledu obyčejného uživatele, chceš říci, že chudák nerozumí tomu, jak má být obyčejným uživatelem?Takže normální běžný uživatel je někdo, kdo si přeloží KDE z SVN, nenainstaluje některé části (jako třeba nástroj na vyhledávání souborů) a pak se diví, že třeba Konqueror nemá vyhledávání souborů, a i na základě podobných věcí usoudí, že to vývojáři pokazili a že to nemá budoucnost?
Tiskni
Sdílej: