NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
No, veru. Napríklad tento človek nevedel/nechápal, že KDE poskytuje aj nejaké knižnice, čudujsasvete.
GNOME a branding je věc jiná, resp. trochu podobná KDE, akorát v tom asi mají od dřívějška jasno. Protože mají (pokud se nemýlím) GNOME Fund., GNOME jako knihovny a GNOME jako DE včetně aplikací (používajících ty knihovny). Třeba Maemo je taky trochu GNOME.
V souvislosti s KDE -- KDE bylo dřív celkem jasně DE + aplikace, přičemž to používalo vlastní (celkem monolitické) knihovny, které ale nepoužívalo nic jiného. Do odlišné situace se dostali až s KDE4, teď totiž mají jako GNOME nějaké knihovny (jež používá leckdo), DE, aplikace ne nutně navázané těsněji na to DE (protože závorka u knihoven) a KDE má být nějaká zastřešující... komunita.
je to akorát několik slepených jinak nezávislých nenáročných aplikací používajících GTK.No s tím LXDE máš tak trochu pravdu, těch aplikací, které vyvíjí přímo tým LXDE opravdu moc není, ale i tak je to podle mě docela komplexní prostředí. Zjistil jsem, že všechny ty serepetičky z KDE jako jsou plasmoidy vlastně vůbec nepotřebuju, že si stačí třeba hodit v LXDE na plochu conky. Tým KDE ale odvádí dobrou práci a článek je zajímavý a poučný.
jako to je bohužel u Qt a KDE.Nezlob se, ale meleš naprosté hovadiny. Není to tak. Qt na KDE není vůbec závislé. Jak si myslíš, že asi fungují Qt aplikace na windows?!? Něco si o tom kdyžtak prosímtě přečti.
I samotné Qt je docela dost vázané na KDE, ...Wtf lol...
Tiskni
Sdílej: