Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
No, veru. Napríklad tento človek nevedel/nechápal, že KDE poskytuje aj nejaké knižnice, čudujsasvete.
GNOME a branding je věc jiná, resp. trochu podobná KDE, akorát v tom asi mají od dřívějška jasno. Protože mají (pokud se nemýlím) GNOME Fund., GNOME jako knihovny a GNOME jako DE včetně aplikací (používajících ty knihovny). Třeba Maemo je taky trochu GNOME.
V souvislosti s KDE -- KDE bylo dřív celkem jasně DE + aplikace, přičemž to používalo vlastní (celkem monolitické) knihovny, které ale nepoužívalo nic jiného. Do odlišné situace se dostali až s KDE4, teď totiž mají jako GNOME nějaké knihovny (jež používá leckdo), DE, aplikace ne nutně navázané těsněji na to DE (protože závorka u knihoven) a KDE má být nějaká zastřešující... komunita.
je to akorát několik slepených jinak nezávislých nenáročných aplikací používajících GTK.No s tím LXDE máš tak trochu pravdu, těch aplikací, které vyvíjí přímo tým LXDE opravdu moc není, ale i tak je to podle mě docela komplexní prostředí. Zjistil jsem, že všechny ty serepetičky z KDE jako jsou plasmoidy vlastně vůbec nepotřebuju, že si stačí třeba hodit v LXDE na plochu conky. Tým KDE ale odvádí dobrou práci a článek je zajímavý a poučný.
jako to je bohužel u Qt a KDE.Nezlob se, ale meleš naprosté hovadiny. Není to tak. Qt na KDE není vůbec závislé. Jak si myslíš, že asi fungují Qt aplikace na windows?!? Něco si o tom kdyžtak prosímtě přečti.
I samotné Qt je docela dost vázané na KDE, ...Wtf lol...
Tiskni
Sdílej: