abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    23.5.2008 12:42 pnemec | skóre: 8 | blog: jotter
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrace s adress bookem na Linuxu
    Tak nějak nechápu o co vám jde? Přijde mi, že se snažíte synchronizovat program esems se svými kontakty?
    Já podobný problém řešil na linuxu i na Mac OSu. Na linuxu při programování superkaramba appletu. Na Macu při exportu fotek z iPhota. Z konfigurace kontactu (kadressbooku) lze zjistit zdroje (vcal, ldap) které je možné přímo použít a načíst. Na Macu existuje "Apple Script", kterým můžete velice pohodlně ovládat většinu aplikací. Říct AdresBooku abz exportoval kontakty přímo do souboru půjde velice velice pohodlně. A máte jistotu že na nic nezapomente. Myslím že se souborem s kontakty se vám bude pracovat lépe než s adresářem.
    Algi avatar 23.5.2008 12:52 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrace s adress bookem na Linuxu
    Export do souborů je přesně to, co já nechci. Nutí to totiž uživatele dělat něco, co vlastně dělat nemusí. Proč by si nemohl program sám tyto kontakty vytáhnout? AppleScript není vůbec potřeba. Stačí zavolat API AddressBooku a ten vám to všechno vrátí přímo za běhu, aniž byste musel cokoliv exportovat. Mým cílem je, aby bych přímo z programu Esmska viděl kontakty co jsou uložené v AddressBooku a mohl je z něj pohodlně naimportovat.

    Takováto integrace programů není nic exotického. Stačí se podívat na Lightroom, který dokáže importovat fotky z iPhoto, Mail, který ví o vaší hudební sbírce, apod. Žádný z těchto programů vás nenutí, abyste nejdřív v iPhoto exportovali obrázky a pak vlezli do Lightroomu a tam je importovali...

    Btw. současný princip importů v Esmsce spočívá právě v tom, že se načítají a parsují vCard soubory. To je sice hezké, ale není to pro uživatele pohodlné...
    I'm a firestarter, twisted firestarter...
    Algi avatar 23.5.2008 13:08 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrace s adress bookem na Linuxu
    Jinak díky za radu co se týče toho Kontactu. Pokud se tam stačí napojit na nějaký vCard, tak to bude vcelku pohodlné. Teď už jenom zbývá najít, jak to má vyřešené Thunderbird... Tomu kódu v Pythonu bohužel moc nerozumím, ale snad z toho něco pochopím :-)
    I'm a firestarter, twisted firestarter...
    23.5.2008 22:43 pnemec | skóre: 8 | blog: jotter
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrace s adress bookem na Linuxu
    No uživatel by nic moc dělat nemusel. Export do souboru by se dělal automaticky. Ale chápu, že šáhnout přímo do AB je pohodlnější. Měl jsem ale za to že, je to možné jen z ObjectC na MacOSu. Mátě nějaké info o tom jak to dělat z javy?
    Algi avatar 24.5.2008 09:44 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrace s adress bookem na Linuxu
    No, z Javy to prave podle me moc nejde. Proto to resim pomoci JNI. Jde o to, ze to nejde uz z principu. Protoze kazdy system ma sve programy pro adresar. Na konci clanku uvadim odkaz na API, ktere pouziva GNOME. Je sice trochu odlisne, ale implementace podle me bude primitivni...
    I'm a firestarter, twisted firestarter...
    xkucf03 avatar 25.5.2008 20:05 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrace s adress bookem na Linuxu
    Pro KAddressBook jde použít toto: načíst obsah souboru ~/.kde/share/apps/kabc/std.vcf. Přístup přes API by byl samozřejmě lepší, ale pokud k adresáři přistupovat jen pro čtení, tak se dá použít tohle - a nepotřebuješ žádné JNI. (pokud by uživatel měl kontakty jinde než v lokálních souborech, pak už by API bylo potřeba, nebo by se dalo spojit rovnou s LDAPem, pokud by byl bez hesla).

    BTW: když už jsme u té integrace, nezkoušeli jste někdo propojit Javu a nějakého správce hesel (KWalletManager)?
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    Algi avatar 25.5.2008 20:25 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrace s adress bookem na Linuxu
    Výborně, to s KAddressBookem je skvělá rada. Rozhodně se bude hodit. Mě to stačí read-only.

    Co se týče integrace se správcem hesel, tak mám takový dojem, že to je možné vcelku pohodlně bez nativního kódu. Nevím teď, jak je na tom Java od Sunu, ale ta Applovská se umí připojit vcelku snadno pomocí:
    KeyStore keyStore = KeyStore.getInstance("KeychainStore", "Apple");
    keyStore.load(new FileInputStream("/path/to the/keychainfile.keychain"),"password".toCharArray());
    
    Ovšem nevím, jestli je to přesně to, co hledáš :-)
    I'm a firestarter, twisted firestarter...
    xkucf03 avatar 25.5.2008 21:54 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrace s adress bookem na Linuxu
    To je ono, akorát v KDE to asi tak jednoduše nejde.
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    Algi avatar 25.5.2008 22:07 Algi | skóre: 1 | blog: Sinner
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Integrace s adress bookem na Linuxu
    Můžu se zeptat ještě na jednu věc? Existuje na Linuxu něco jako Universal Binary? Rád bych knihovnu pro Linux přeložil rovnou jak pro 32-bit, tak i pro 64-bit. Lze to nějak zařídit, nebo je třeba mít ty knihovny dvě - pro každou variantu zvlášť?

    Konkrétně bych dosáhl něčeho obdobného tomuto:
    Algis-Companion:Sample marian$ file libExport.dylib
    libExport.dylib: Mach-O universal binary with 4 architectures
    libExport.dylib (for architecture i386):	Mach-O dynamically linked shared library i386
    libExport.dylib (for architecture x86_64):	Mach-O 64-bit dynamically linked shared library x86_64
    libExport.dylib (for architecture ppc7400):	Mach-O dynamically linked shared library ppc
    libExport.dylib (for architecture ppc64):	Mach-O 64-bit dynamically linked shared library ppc64
    
    I'm a firestarter, twisted firestarter...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.