Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »V rámci importů kontaktů do programu Esmska mě napadlo, že bych mohl naprogramovat jednoduchý importer z Address Booku na Macu. To se mi podařilo, avšak otázka je, zda něco takového lze jednoduše udělat i na Linuxu.
Esmska je program pro odesílání SMS z počítače. Ke své práci využívá kontakty, které si můžete uložit. Je zde i volba importu ze souboru. Typickým příkladem je vCard. Avšak ne každého furt baví lézt do svého programu, kde má uložené kontakty a při každé změně dělat export a import do Esmsky.
Vyrobil jsem prototyp, který proleze celý adresář a v Javě jej vráti jako Stringové pole. Protože toto není možno udělat v Javě, je nutno použít JNI - alias programování v C. V současné době mám hotový export z aplikace Address Book na Mac OS X. A protože jsme na Abclinuxu, tak bych rád něco takového viděl i pro Linux.
Upozorňuji předem, že jsem zatím vůbec nikde negooglil. Chtěl bych se zeptat zdejší programátorské komunity, zda se někdo s podobným problémem již nesetkal. Rád bych, aby vznikl kód, který bude umět prohledat jak aplikaci Kontact, tak i Evolution a ideálně i Thunderbird.
Řešení je prosté. Musíte implementovat jednu metodu, která má hlavičku v podobě C/C++ funkce. Pokud se vám tento jazyk nelíbí (já ho docela nesnáším), můžete v rámci implementace této metody volat jiný jazyk. V mém případě to bylo Objective-C. Pokud to dokážete v Pythonu, Lispu, nebo v assembleru... Je mi to šumák. Java vyžaduje volání té céčkové metody. Co se děje uvnitř - to už je jen a jen na vás.
Mě bude úplně stačit, když mě vhodným směrem popostrčíte. Není nutno hned dávat naprogramovanou knihovnu, ačkoliv bych vám za ní líbal ruce nohy. Když mi ukážete, kde mám stáhnout vhodný framework, budu i za to vděčný. Jo, a pokud se tu najde člověk, co by zvládl takovýto export z Outlooku...
Ukázka kódu je na adrese: http://www.ptakopysk.cz/algi/Archive.zip. Je tam ukázkový zdroják v Javě a implementace v Objective-C, včetně header filu s názvem export.h. Ten je nutno implementovat, ostatní je nepodstatné...
Tiskni
Sdílej:
~/.kde/share/apps/kabc/std.vcf
. Přístup přes API by byl samozřejmě lepší, ale pokud k adresáři přistupovat jen pro čtení, tak se dá použít tohle - a nepotřebuješ žádné JNI. (pokud by uživatel měl kontakty jinde než v lokálních souborech, pak už by API bylo potřeba, nebo by se dalo spojit rovnou s LDAPem, pokud by byl bez hesla).
BTW: když už jsme u té integrace, nezkoušeli jste někdo propojit Javu a nějakého správce hesel (KWalletManager)?
KeyStore keyStore = KeyStore.getInstance("KeychainStore", "Apple"); keyStore.load(new FileInputStream("/path/to the/keychainfile.keychain"),"password".toCharArray());Ovšem nevím, jestli je to přesně to, co hledáš
Algis-Companion:Sample marian$ file libExport.dylib libExport.dylib: Mach-O universal binary with 4 architectures libExport.dylib (for architecture i386): Mach-O dynamically linked shared library i386 libExport.dylib (for architecture x86_64): Mach-O 64-bit dynamically linked shared library x86_64 libExport.dylib (for architecture ppc7400): Mach-O dynamically linked shared library ppc libExport.dylib (for architecture ppc64): Mach-O 64-bit dynamically linked shared library ppc64