Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »urob si co chceš linux je svobodamozna by stacilo nechat trebas jen
No a uplne poromstenie, to uz bude uloha mladej romskej PC komunity. Romalebuntu by sa malo predavat za symbolicku cenu pre romov - 100,- Pre bielych, zberatelov kuriozit a tych co chcu jednoducho prispiet - 500,- Po odratani nakladov a vyfinancovani zdrojov, zbytok vytazku by mohol smerovat na PC pre romsku linuxovu komunitu trebars do skoly kam chodia... (Efekt: zvysena dochadzka)Z toho jde krásně poznat, že to celé bude jenom vtip.
Vratane tohoto prispevku som napisal 6, slovom "sest" zapiskov v priebehu 8 dni. V mojom pripade je to tapetovanie?Z toho tri kusy dnes - je to tapetovanie v prípade kohokoľvek.
Napiste to teda rovno, ze uz nemam pisat...Prosím: Už nepíš.
Já teda nevím, ale neznám jediného Roma, který by PC jen třeba uměl zapnout. Ti, které mám ve svém okolí já jsou rádi, že umí trošku číst a s tím psaním je to těžká bída.
Romské distro by asi bylo dobrý počin, ale dost pochybuji o realizovatelnosti tohoto nápadu. Nejen kvůli překladu do romštiny.
Podle me je nesmysl vytvaret vlastni distribuci, timhle tempem bude spousta mezi sebou nekompatibilnich distribuci. Pokud chcete neco udelat pro romskou komunitu, zapojte se do nektereho z lokalizacnich tymu, napr. v ramc projektu KDE, a vesele prekladejte. Pak prece neni problem si pri instalaci vybrat ten spravny jazyk.
Vase navrhy na ceny pro "bile" jsou .... mirne receno nesmyslne, nebudu se radsi ani vyjadrovat co si o tomto napadu myslim, jeste bych byl narcen z rasismu. Jen tak mimochodem, kolik odhadujete, ze "prodate" CD teto distribuce? 4-5 kusu?
Tiskni
Sdílej: