abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    SLAVE

    Drzava skrbi za fizicno vzgojo ljudstva, posebno mladine, v svrho dviganja narodnega zdravja, narodne, delovne in obrambne sposobnosti.

    Ravna cedalje bolj popustljivo, dopusca se vsa svoboda. Oblast je pri nas ljudska.

    "Mi smo more krvi prolili za bratstvo I jedinstvo nasih naroda: e, necemo nikome dozvoliti da nam dira ili da nam ruje iznutra da se rusi to bratstvo I jedinstvo...."



    In The Army Now Do you remember what the draft-man said: "Nothing to do all day but stay in bed"

    You're in the army now In the army now

    You'll be the hero of the neighbourhood Nobody knows that you left for good

    In the army now Smiling faces on the way to hell But once you get there no one gives a damn

    In the army now

    Handgrenades flying over your head Missiles flying over your head If you want to survive, get out of bed

    In the army now Just ring out in the dead of the night The sergeant called: "Stand up and fight!"

    You're in the army now In the army now

    You get orders how to shoot on sight Got the fingers on the trigger But it don't seem right

    You're in the army now In the army now

    Night is falling and you just can't see Is this illusion or reality?

    In the army now Is this illusion or reality?

    Aktuální zápisy


    Romalebuntu news 1

    21.3.2008 00:10 | Přečteno: 1390× | Linux

    Zdravim vsetkych oportunistov :-) Nazdar sraci (prosim nepovazovat za pejorativny vyraz, pokial budete pouzivat slovo cigan alebo rom v jeho hanlivom vyzname, v dalsom texte sa mozem pripadne odvolat na tuto poznamku, takisto vas nebudem oslovovat ako zdegenerovany gadzo.)

    Chcel by som vas informovat o projekte Romalebuntu. Ono sa to nezda, ale zbieranie informacii je trochu zlozitejsie. Tento projekt sa nemoze ani zdaleka rovnat ambicioznemu projektu Greenie Linux, znamemu predovsetkym na Slovensku, ktory je postaveny na Ubuntu. Pracovny nazov Romalebuntu je len pracovny, podla vsetkeho bude asi postaveny na uplnej inej distribucii, na distribucii asi postavenej na zelenej luke, tato distribucia by mala byt prisposobena pre potreby etnika, ktoremu je urcena.

    Priznam sa, ze som dost v koncoch a uz zo 30x som zahodil flintu do zita. Nechcem tu pistat o prekazkach, o ktorych som povodne nevedel a musim sa aj priznat, ze moja zdatnost je obmedzena, ale ked padam, vzdy ma nieco prinuti opat zacat a preto tvrdim, ze prace na distribucii pre romsku mensinu pokracuju. Mimo vladnych dotacii, mimo nevladnych dotacii, proste same od seba, a tak to ma asi byt, aby projekt preukazal svoju zivotaschopnost.

    Romalebuntu - projekt zapocaty ako recesia ale postupne sa premienajuci vdaka urcitym okolnostiam na projekt seriozny - zije a bude pokracovat i keby mal niest pracovny nazov Romalebuntu 2015.

    O dalsich novotach budem priebezne informovat.

           

    Hodnocení: 20 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Bosý v tráve avatar 21.3.2008 00:28 Bosý v tráve | blog: Slave | bezdomovec, inak hore z osady
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Romalebuntu news 1
    Onedlho vznikne webove rozhranie pre slovnik romsko slovenskeho jazyka. Dialektov pre romstinu je velmi vela, zisli by sa borci, podla mojho odhadu, ktorych bavia strategicke hry so zameranim na dialekty roznych ras... Ak ma niekto takuto zalubu, moze sa ohlasit, bude vitany, len s tym, ze teraz sa jedna o real real mod.
    O romale Mre churde čhavore Imar avel e patroľa Nane man nane Pro khoča Akor e čhaj barikani
    Bosý v tráve avatar 21.3.2008 01:32 Bosý v tráve | blog: Slave | bezdomovec, inak hore z osady
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Romalebuntu news 1
    Blizsie info o projekte nabuduce. Prosim nepiste na e-mailovu adresu v mojom profile. Spresnim ju coskoro.
    O romale Mre churde čhavore Imar avel e patroľa Nane man nane Pro khoča Akor e čhaj barikani
    AltOS avatar 21.3.2008 06:40 AltOS | Jizak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Romalebuntu news 1
    Onedlho vznikne webove rozhranie pre slovnik romsko slovenskeho jazyka.

    Vitej zpet Dezo L., dlouho jsem te tu necet.

    To co rikas by mohla byt dobra sranda - jeste vetsi sranda, nez ten hanteckej slovnik na Centru.

    Preji ti bare love a hlavne casu na praci.
    Milan Lajtoš avatar 21.3.2008 04:41 Milan Lajtoš | skóre: 22 | blog: /blog/babraq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Romalebuntu news 1
    Slabe na ROFL, tak aspon solidne LOL.. ;)
    “Every great achievement was once considered impossible.”
    Heron avatar 21.3.2008 07:08 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Romalebuntu news 1

    I když jsi zápisek zřejmně nemyslel úplně vážně, tak tohle je naprosto vystihující:

    Nazdar sraci (prosim nepovazovat za pejorativny vyraz, pokial budete pouzivat slovo cigan alebo rom v jeho hanlivom vyzname, v dalsom texte sa mozem pripadne odvolat na tuto poznamku, takisto vas nebudem oslovovat ako zdegenerovany gadzo

    Ono je opravdu rozdíl v tom, kdo ta slova říká. Když róm pošle róma do plynu, nemyslí to stejně, jako když to řekne nácek. My se s hochama běžně titulujeme: "ty buzno," no také je jasné, že to není v negativním smyslu. Říct to někdo z bílé většiny, tak to je nadávka. Afričan také může na druhého volat: "negře," a je to zcela v pořádku. Není to v pořádku, když jsou tato slova užívána xenofoby. To může být velmi nebezpečné. A myslím, že přesně chápu na co narážíš.

    AltOS avatar 21.3.2008 07:31 AltOS | Jizak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Romalebuntu news 1
    A ja si zas dovolim doplnit, ze pokavad dokonce jest clovek clenem te "bile vetsiny", tak stale muze pouzivat tituly, jako napr. "whazzup my nigga'", "cus ty horska buznicko", atd. Ale pochopitelne pouze za podminky, ze se s temi oslovenymi lidmi dobre zna. Jinak si pro nej prijde rohaty Heron.

    Muzete to pls dat do WIKI abychom mohli RTFW? ;-)
    =^..^= AmigaPower® avatar 21.3.2008 15:14 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Romalebuntu news 1
    Bude mít Romalebuntu nějaké kódové názvy verzí, třeba jako Gusty Gipsy? ;-)
    frEon avatar 23.3.2008 09:34 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Romalebuntu news 1
    :-D :-D :-D :-D
    Talking about music is like dancing to architecture.
    21.3.2008 18:59 kotrcka | skóre: 23 | blog: Onééé 2 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Romalebuntu news 1
    romalebuntu je dlhy nazov a marketingovo je to nepredajne. nejake digbuntu alebo soske gnu/linux by bolo lepsie.
    Keďže tu účet nejde zrušiť, zmenil som si heslo na random a "zabudol ho".
    21.3.2008 19:01 kotrcka | skóre: 23 | blog: Onééé 2 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Romalebuntu news 1
    a prave edicie by sa mali pomenuvat podla uzivatela:

    home edition by bolo romale edition a professional by bolo vajda edition
    Keďže tu účet nejde zrušiť, zmenil som si heslo na random a "zabudol ho".

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.