Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
for x in range(len(polozka)):
polozka
-->polozky
, tak se to da napsat prehledneji:for polozka in polozky:
...
vim ~/.emacs
Myslel jsem si, že když připojím .iso soubor, tak před připojením jiného musím ten připojený odpojit, ale ne, odpojí se sám, to jsem se docela divil, žádný program na automatické připojování mechanik či souborů u mě nebeží, takže určitě záleží na nastavení....Nemountuješ spíše ty isa přes sebe?
if mount | grep " on $adresar " then umount "$adresar" && mount "$novej_soubor" else mount "$novej_soubor" fia máš to :)
def vypis(): regexp = re.compile("\.iso$") # na konci retezce je posloupnost znaku .iso return filter(regexp.search, os.listdir("/home/stibi/ISOimage/"))nebo uplne bez regexpu:
def vypis(): path="/home/stibi/ISOimage/" return filter(lambda f:os.path.splitext(f)[1].lower()=='.iso', os.listdir(path))pripadne pokud bys jeste chtel kontrolovat jestli zakerny uzivatel nevytvoril adresar ktery se jmenuje "cokoli.iso" tak:
def vypis(): path="/home/stibi/ISOimage/" return filter(lambda f: os.path.isfile(path+f) && os.path.splitext(f)[1].lower()=='.iso', os.listdir(path))
.... def main(self): def vypis(): def menu(): ...je zverstvo :) (bez urazky).
class Mountovatko: def __init__(self): path="/home/stibi/ISOimage/" polozky=filter(lambda f: os.path.isfile(path+f) && os.path.splitext(f)[1].lower()=='.iso', os.listdir(path)) print "<openbox_pipe_menu>" for polozka in polozky: print '<item label='+'"'+polozka+'"'+'>' print '<action name='+'"'+'Execute'+'"'+'>' print '<execute>' print 'gksu'+' "'+'mount -t iso9660 -o loop /home/stibi/ISOimage/'+ polozka +' /mnt/dvd/'+'"' print '</execute>' print '</action>' print '</item>' print "</openbox_pipe_menu>" #tenhle radek mas v originale ve for cyklu - asi chyba odsazeni, nebo sem to nepochopil :)
ma byt samozrejme.... def main(self): def vypis(): def menu(): ...
.... def __init__(self): def vypis(): def menu(): ...
jej :)
No, tak to se mám ještě co učit :) JInak díky, mám v tom jasno trošičku víc :) S regulárními výrazy se člověk nenudí... hmm, že bych si to dal do patičky ... :) To je hláška jak z laTrine (kdo zná ... )
Tiskni
Sdílej: