Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
${}
bych to neprehanel, zavani to smartyismem a pachanim nasilneho zlocinu na XML py:content
nebo py:replace
, ale chapu, ze tady jde o ukazku.
S timnapred citace: http://www.artima.com/weblogs/viewpost.jsp?thread=146647 a co kdyz chci renderovat neco jineho nez XML/HTML? py:content mi prijde jako hrozna prasarna, stejne jako zvrhlosti typu <for> a spol. specialni znacky na tamplaty mi vyhovuji idealne (nejvice asi django templatovaci jazyk), jinak mam potize rozeznat mezi template tagy a html tagy nemyslim si, ze je muj nazor lepsi, ale chtel jsem prezentovat opacny nazor... ;)${}
bych to neprehanel, zavani to smartyismem a pachanim nasilneho zlocinu na XMLPouziju to jen kdyz nejde dost elegantne pouzit atribut
py:content
nebopy:replace
, ale chapu, ze tady jde o ukazku.
a co kdyz chci renderovat neco jineho nez XML/HTML?Pak bych pouzil XSLT. Je pravda, ze v Kidu by mohl na takove veci jako CSV textovy mod byt. Klidne by mohli vykopat ty HTML mody (k cemu kdyz mam XHTML?) a zapracovat misto nich na textovych. Jinak ja zas nesnasim, kdyz mam pred sebou kod jako patlaninu z nekolika ruznych syntaxi, ktere musim behem psani templatu dodrzovat. XML je proste XML a to X tam neznamena eXtensible jen tak ze srandy. V tom je prave ta sila XML, ze kdyz je ciste, da se s nim dale pracovat (treba XSLT transformace na sablonach jeste pred jejich naplnenim a serializaci atp.), moznosti je nespocet. Na non-XML sablony musite na takove veci psat uplne nove systemy zpracovani.
data, která jsou v jednom případě předávána šabloně v poli o proměnném počtu prvků, jindy je to obyčejný stringA brání něco tomu, aby to v druhém případě bylo jednoprvkové pole?
posts = select([posts_table.c.postId, posts_table.c.nazev, posts_table.c.perex], posts_table.c.catId==catid).execute()a v šabloně pak provedu něco takového :
<p py:for="postid,nazev,perex in data"> $nazev <hr/> $perex <br/> <a href="/Clanek?postId=$postid">čti více</a> </p>S jednoprvkovým polem tohle neudělám ...
Tiskni
Sdílej: