Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
deleted
Tiskni
Sdílej:
${}
bych to neprehanel, zavani to smartyismem a pachanim nasilneho zlocinu na XML py:content
nebo py:replace
, ale chapu, ze tady jde o ukazku.
S timnapred citace: http://www.artima.com/weblogs/viewpost.jsp?thread=146647 a co kdyz chci renderovat neco jineho nez XML/HTML? py:content mi prijde jako hrozna prasarna, stejne jako zvrhlosti typu <for> a spol. specialni znacky na tamplaty mi vyhovuji idealne (nejvice asi django templatovaci jazyk), jinak mam potize rozeznat mezi template tagy a html tagy nemyslim si, ze je muj nazor lepsi, ale chtel jsem prezentovat opacny nazor... ;)${}
bych to neprehanel, zavani to smartyismem a pachanim nasilneho zlocinu na XMLPouziju to jen kdyz nejde dost elegantne pouzit atribut
py:content
nebopy:replace
, ale chapu, ze tady jde o ukazku.
a co kdyz chci renderovat neco jineho nez XML/HTML?Pak bych pouzil XSLT. Je pravda, ze v Kidu by mohl na takove veci jako CSV textovy mod byt. Klidne by mohli vykopat ty HTML mody (k cemu kdyz mam XHTML?) a zapracovat misto nich na textovych. Jinak ja zas nesnasim, kdyz mam pred sebou kod jako patlaninu z nekolika ruznych syntaxi, ktere musim behem psani templatu dodrzovat. XML je proste XML a to X tam neznamena eXtensible jen tak ze srandy. V tom je prave ta sila XML, ze kdyz je ciste, da se s nim dale pracovat (treba XSLT transformace na sablonach jeste pred jejich naplnenim a serializaci atp.), moznosti je nespocet. Na non-XML sablony musite na takove veci psat uplne nove systemy zpracovani.
data, která jsou v jednom případě předávána šabloně v poli o proměnném počtu prvků, jindy je to obyčejný stringA brání něco tomu, aby to v druhém případě bylo jednoprvkové pole?
posts = select([posts_table.c.postId, posts_table.c.nazev, posts_table.c.perex], posts_table.c.catId==catid).execute()a v šabloně pak provedu něco takového :
<p py:for="postid,nazev,perex in data"> $nazev <hr/> $perex <br/> <a href="/Clanek?postId=$postid">čti více</a> </p>S jednoprvkovým polem tohle neudělám ...