Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Kdybych chtěl jenom ty údaje, podívám se na internet.
Já chci něco takové postavit, udržovat a mít z toho radost, to na netu není.
Spojení s Asus-Wl500gP pomocí ethernetu (ethernet shield pro Arduino), --- Napájet se bude po ethernetu, kabel půjde pod zem, vedení v husím krku.Jako někdo, kdo se aktuálně zabejvá i detektorama větru, deště, doporučuju ohledně toho napájení předem nastudovat vlastnosti kabeláží.
Jo, řešení s vykuchanou kuličkovou myší jsem četl na programujte.com, bylo to trochu jiné než popisuješ, ale myšlenka stejná.
Detektor blesků by byl taky super, ale ten stožár dost dobře realizovatelný nebude, hned vedle místa kde chci stanici mít je elektrické vedení. Mohl bych to dát na střechu, ale to by bylo taky trochu komplikovanější.
Nabídka hotových meteostanic je velká, ale to mě vůbec neláká…
Na ten ultrazvuk kouknu, díky.
Jako třeba hotový anemometr? Jo, to bych mohl…pokud nebudu úspěšný v bastlení tak to tak i skončí :)
Přesně takové informace potřebuji, děkuji mockrát.
Nesmí to zamrzat, no, tak nad tím ještě pouvažuju…Je to pravda, nedošlo mi to. Nakonec to vyhřívání bude potřeba…
Jako ložisko mám zatím v plánu použít mechanismus ze starého harddisku…
Nespěchám, díky, to by bylo fajn.
Dřevo.
Bohatě mi bude stačit něco menšího. Pošlu ti mou představu…
Obzvlášť dík za ten odkaz na hw.cz, je tam hezky popsaný postup kalibrace anemometru.
Díky moc! Kvalita je dostačující.
Mimochodem, nenapadá vás z čeho vyrobit "lopatky" anemometru? Pinpongový míček mi připadá malý a dámské silonky u nás takhle asi nebalí :)
Tiskni
Sdílej: