Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Kdybych chtěl jenom ty údaje, podívám se na internet.
Já chci něco takové postavit, udržovat a mít z toho radost, to na netu není.
Spojení s Asus-Wl500gP pomocí ethernetu (ethernet shield pro Arduino), --- Napájet se bude po ethernetu, kabel půjde pod zem, vedení v husím krku.Jako někdo, kdo se aktuálně zabejvá i detektorama větru, deště, doporučuju ohledně toho napájení předem nastudovat vlastnosti kabeláží.
Jo, řešení s vykuchanou kuličkovou myší jsem četl na programujte.com, bylo to trochu jiné než popisuješ, ale myšlenka stejná.
Detektor blesků by byl taky super, ale ten stožár dost dobře realizovatelný nebude, hned vedle místa kde chci stanici mít je elektrické vedení. Mohl bych to dát na střechu, ale to by bylo taky trochu komplikovanější.
Nabídka hotových meteostanic je velká, ale to mě vůbec neláká…
Na ten ultrazvuk kouknu, díky.
Jako třeba hotový anemometr? Jo, to bych mohl…pokud nebudu úspěšný v bastlení tak to tak i skončí :)
Přesně takové informace potřebuji, děkuji mockrát.
Nesmí to zamrzat, no, tak nad tím ještě pouvažuju…Je to pravda, nedošlo mi to. Nakonec to vyhřívání bude potřeba…
Jako ložisko mám zatím v plánu použít mechanismus ze starého harddisku…
Nespěchám, díky, to by bylo fajn.
Dřevo.
Bohatě mi bude stačit něco menšího. Pošlu ti mou představu…
Obzvlášť dík za ten odkaz na hw.cz, je tam hezky popsaný postup kalibrace anemometru.
Díky moc! Kvalita je dostačující.
Mimochodem, nenapadá vás z čeho vyrobit "lopatky" anemometru? Pinpongový míček mi připadá malý a dámské silonky u nás takhle asi nebalí :)
Tiskni
Sdílej: