Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Vracíme? Opravdu netuším kdo jste a proč stále opakujete své názory, zvláště pod množným číslem jako řečník komunity. Netuším, proč používáte tučné písmo, možná proto, aby jste na sebe upozornila - nahrála utlačované ego? Nevím, proč nepíšete trošku typograficky správně, nedáváte mezery za věty, aby to bylo čitelné. Vlastně ani nevím, proč na vás reaguji...
Ale rozhodně vím, že chci autorovi poděkovat za jeho blok a za jeho příspěvky. Rád jsem si je přečetl a budu ještě raději, když bude ve článcích pokračovat. A myslím že je to mnohem přínosnější, než vaše komentáře - a pročpak si zákládní vzdělání nezopakovat?
Skoro by to chtělo nějaký nový Linux vs. Windows flame, tam se prvňáčci vyřádí a u zajímavějších blogů bude klid.
Nejlépe permanentní… :-)
Skoro by to chtělo nějaký nový Linux vs. Windows flame, tam se prvňáčci vyřádí a u zajímavějších blogů bude klid.Proč troškařit, myslím, že kombinace Gtk vs Qt, Gnome vs KDE, BSD vs Linux, BSD licence vs GPL licence, Emacs vs vi ... a to jsem ani nenakousl init skripty, Python vs Perl, Java vs zbytek, balíčkovací systémy a věčné téma, jednotlivé distribuce je prostě neodolatelná
Ale mám pocit, že holky toužící zaujmout něčí pozornost se zrovna v linuxové komunitě opravdu nemusejí chovat takhle...Nojo, vám stačí jenom fakt, že jste ženský, dalo by se říct, cizí element mezi linuxáky co smrdí a mají brýle a kostované košile
a) nepoužívat zbytečně tagy.
b) Mně to připadá, jako by jsi používal(a?) právě ty manipulativní metody, o kterých se v tomto blogu mluví. Zamysli se, jestli zrovna ty nepotřebuješ právě takový kurz slušného chování. A jestli ti to nevadí, protože se v zde uváděných příkladech špatné komunikace vidíš.
Nemám nic proti tobě, jen mě docela štve způsob jakým prezentuješ své názory za všeobímající platné pravdy. Štvalo by mě to i u kohokoli jiného.
Dalo by se z toho snad vyvodit, že lidé, kteří čerpají z výše citované pohádky, nenávidí blogy Stridera. Nebo se pletu???Pleteš! U nás podle této pohádky pojmenováváme počítače a zápisky pana Jílka se mi líbí.
Já s tímto příspěvkem nic společného nemám. Své názory a postoje jsem vyjádřila v jiném blogpostu p. Jílka. Mluvím transparentně a za sebe. Jílkovy blogposty se mi opravdu nelíbí, leč nemám zapotřebí se schovávat za jiný login. A na jeho nesmyslné postuláty již nehodlám reagovat. Nicméně s tím co píše Stanka se ztotožňuji.
Tiskni
Sdílej: