Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Jedno z dost známých rčení říká: „Nejlepší obrana je útok ” Což v komunikaci platí dvojnásob. Už jsme si zde řekli co je hodnocení. Teď bych asi měl přímo říci, že hodnocení slouží k manipulaci. K manipulaci v tom smyslu, že své zájmy vydáváme za prospěch druhých. Možná že se většina setkal s tím, že někdo přišel do místnosti a řekl něco jak" „Jak tu v tom smradu můžete sedět.Normální lidí si vyvětrají ” A otevřel okno aby se vyvětralo. Shromáždění do té doby sedíc v poklidu a bez zjevné známky znepokojení ze smradu, ožije.
O co ve výše uvedeném případě šlo. Dotyčný, který vstoupil do místnosti shledal stav ovzduší pro něj ve velmi nepřijatelném stavu. Možná neměl odvahu říci rovnou" „Je tu smrad a to mi vadí. ” Což je v takovém to případě zcela jasná kritika a přímý požadavek. Tak zaštítil se: „Normalitou. ” Mnoho lidí tohle jednání považuje za podstatně bezpečnější. Zaštítí se normou, obecnou dohodou vyššími pravidly a celkem málokdy narazí na odpor, dosáhnou svého a ještě vypadají jako ctnostní a vychovaní. „Starají se o blaho druhých ” Sami před sebou ve svých očích šlechetní a dobří. A ještě tomu skoro nelze klást odpor. Jistě si takových případů uvědomíte ze svého života víc.
Ohánění se normalitou, slušným chováním, tradicemi, povinnostmi, skoro vždy zavání manipulací a hodnocením. Ale abych byl konkrétní, vše co neurčuje zákon je otázkou vyjednávání. Vše co pro druhé dělám a zákon mi to neurčuje je projevem laskavosti. Laskavost může být přijata a také může být odmítnuta. Což je pro mnohé naprosto neúnosná situace. Je-li některým lidem odmítnuta jejich laskavost, jejich požadavky vnímají to to nikoliv jako odmítnutí požadavku, ale jako odmítnutí sebe sama jako člověka. A být odmítnut jako člověk je otázkou ohrožení samotné existence.
Pokud o mém tvrzení někdo pochybuje, ať si vyzkouší se chovat tak aby byl odmítnut svou rodinou a zaměstnavatelem, přáteli atd. pak pochopí, čeho se vlastně nejvíc jako lidé obáváme. Toto je jedna z největších obav závislých. A to je jedním z důvodů proč v„debaklové” situaci, která je nejvíc právě debaklová v tom, že už jsou odmítnuti všude kam se podívají, že jsou ochotni se léčit ze své závislosti. Tlak okolí vytváří „korektivní” zkušenost, která je mnohem účinnější než trest. A na niž nejsnáze reagujeme změnou chování.
Takže manipulace nám slouží někdy k získání výhod, za jejichž získání se třeba ze strachu z odmítnutí společnosti stydíme a nebo zakrýváme své skutečné cíle. Někdy se lidé bojí jen toho co budou muset prožívat třeba při přímé žádosti. Protože se že bojí vlastních emocí (vlastně se bojí vlastního strachu.) A tedy jednají jinak než je žádoucí. Obvykle se přitom od otrlých jedinců dozví asi toto: „Nemůžeš to říct rovnou co chceš? ” V ten moment pravděpodobně upadnou do mnohem silnějších emocí a velmi často do těch, kterým se hodlali vyhnout.
Tak a pokračování zase brzy. Na závěr jedna osobní zkušenost z pěšího putování po světě.
Vždy když jsem se chtěl vyhnout kopci, zjistil jsem, že o kus dál je mnohem větší kopec. A nelze obejít.
Tiskni
Sdílej:
Vracíme? Opravdu netuším kdo jste a proč stále opakujete své názory, zvláště pod množným číslem jako řečník komunity. Netuším, proč používáte tučné písmo, možná proto, aby jste na sebe upozornila - nahrála utlačované ego? Nevím, proč nepíšete trošku typograficky správně, nedáváte mezery za věty, aby to bylo čitelné. Vlastně ani nevím, proč na vás reaguji...
Ale rozhodně vím, že chci autorovi poděkovat za jeho blok a za jeho příspěvky. Rád jsem si je přečetl a budu ještě raději, když bude ve článcích pokračovat. A myslím že je to mnohem přínosnější, než vaše komentáře - a pročpak si zákládní vzdělání nezopakovat?
Skoro by to chtělo nějaký nový Linux vs. Windows flame, tam se prvňáčci vyřádí a u zajímavějších blogů bude klid.
Nejlépe permanentní… :-)
Skoro by to chtělo nějaký nový Linux vs. Windows flame, tam se prvňáčci vyřádí a u zajímavějších blogů bude klid.Proč troškařit, myslím, že kombinace Gtk vs Qt, Gnome vs KDE, BSD vs Linux, BSD licence vs GPL licence, Emacs vs vi ... a to jsem ani nenakousl init skripty, Python vs Perl, Java vs zbytek, balíčkovací systémy a věčné téma, jednotlivé distribuce je prostě neodolatelná
Ale mám pocit, že holky toužící zaujmout něčí pozornost se zrovna v linuxové komunitě opravdu nemusejí chovat takhle...Nojo, vám stačí jenom fakt, že jste ženský, dalo by se říct, cizí element mezi linuxáky co smrdí a mají brýle a kostované košile
a) nepoužívat zbytečně tagy.
b) Mně to připadá, jako by jsi používal(a?) právě ty manipulativní metody, o kterých se v tomto blogu mluví. Zamysli se, jestli zrovna ty nepotřebuješ právě takový kurz slušného chování. A jestli ti to nevadí, protože se v zde uváděných příkladech špatné komunikace vidíš.
Nemám nic proti tobě, jen mě docela štve způsob jakým prezentuješ své názory za všeobímající platné pravdy. Štvalo by mě to i u kohokoli jiného.
Dalo by se z toho snad vyvodit, že lidé, kteří čerpají z výše citované pohádky, nenávidí blogy Stridera. Nebo se pletu???Pleteš! U nás podle této pohádky pojmenováváme počítače a zápisky pana Jílka se mi líbí.
Já s tímto příspěvkem nic společného nemám. Své názory a postoje jsem vyjádřila v jiném blogpostu p. Jílka. Mluvím transparentně a za sebe. Jílkovy blogposty se mi opravdu nelíbí, leč nemám zapotřebí se schovávat za jiný login. A na jeho nesmyslné postuláty již nehodlám reagovat. Nicméně s tím co píše Stanka se ztotožňuji.