Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.
Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.
Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).
Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.
AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.
Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.
Snad dojde i na vědecké pojednání o uspořádání věcí na stole a efektivitě práce vzhledem k prostoru před ním?
Mam dojem, že bych to zřejmě sfouk na místě do 10 řádků, co vy?
300 stránek určitě ne, nechci vydat bestseller. Místo psaní prozatím radši něco dělám. Nebo si nevšimnu a vlepím sem to samé, co se tu dva dny před tím probírá
. Když na mne padne rozmar, tak i stůl proberu, asi letem světem, z nějaké "psychoanalytické" perspektivy, teď sám nevim, jaká slina mi padne na jazyk
.
Námět na další anketu - jak velký nosíte batoh? 55l, 65l, 75l nebo větší?
Dřív jsem na sportovní víkendy vozil nacpanou krosnu (65l), dvoje kecky, dvakrát oblečení, kufr s výbavou, nějaký jídlo pro začátek ať nemarnim čas běháním po krámech, pak jsem to zredukoval na 25l plus výbavu. Vidím v tom poznání toho, co je podstatné a čím se nerozptylovat.
. já nejezdím na víkendy, já vyrážím na měsíce.
).
To se nese všechno vevnitř? Berete stan, spacáky? A taky v batohu, ne připevněné na něm?
Jídlo dehydrovaný a vysypaný z těžkejch obalů do nejlehčího mikroténu. Ono se to nezdá, ale ty maličkosti dělaj váhu. Záložky z kalhot pryč, odrbat přebytečné knoflíky a nahradit kovové lehkými. No,a člověk nesmí bejt cimrlich= kapesník, šátek, obvaz a další=jeden hadr, z velmi řídké a tím lehké a skladné látky.
Tiskni
Sdílej: