Google zveřejnil seznam 1 141 projektů (vývojářů) od 184 organizací přijatých do letošního, již dvaadvacátého, Google Summer of Code. Přihlášeno bylo celkově 23 371 projektů od 15 245 vývojářů ze 131 zemí.
Na čem pracovali vývojáři GNOME a KDE Plasma minulý týden? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Open source počítačová hra na hrdiny NetHack (Wikipedie, GitHub) byla vydána v nové verzi 5.0.0. První verze této hry byla vydána v roce 1987.
Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.
Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.
Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.
Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.
Brašna ze spoustou nástrojů mi vždy poskytla mnohem více možností. A proto mi vyhovuje unixová filozofie. Jednoduché, nenáročné na jednorázové využití a možnost kombinačního myšlení.
UTF-8.
USE=unicode emerge mc
hromadné přejmenováváníKdyž už jeden používá MC, neměl by mu vadit ani shell.
*.iso, *.imgTo je za prvé (AFAIK) to stejný a za druhý si to můžeš mountnout přes /dev/loop a štrachat tam s jakým programem chceš.
nemá grafické rychlé GUI třeba jako další binárku.A TCMD má snad CLI?
Ty tu pořád píšeš o Plug & Pray, nemyslíš náhodou
Drag & Drop? 
+ ! t t
\ Play
mpg321 %d/%p &
+ t t
\ Play
mpg321 -d %d %u &
(~/.mc/menu)
Ad hromadne prejmenovani: f6 umi prejmenovat vsechny oznacene soubory napr. na *.bak - to je to, co postradas?
UTF-8 standartně neumí, jen po opatchování,V dobrých distribucích se o to nemusíš starat.
Otevírání a hrabání se v *.iso přes /dev/loop jde, ale nezdá se mi to příliš uživatelsky přívětivé.To máš blbý. V KDE se to dělá pravým klikem na ISO soubor v Konqueroru a v akcích vybereš mount (stará se o to prográmek jménem KIso). V Gnome to snad bude podobně (samozřejmě pokud se vývojáři Gnome nedomnívali, že to může být matoucí). Jestli tohle není dost user-friendly, tak si sedni ke kalkulačce.
Jak je MC napsaný uživatele nezajímá, prostě není i grafický, neumí, Plug and Play, nepracuje s X clipboard, neumí spell a to je něco o uživatelské přívětivosti.Není zavirovaný, nemusíš ho obden reinstalovat, nemá extra užitečnou funkci OtevřiDruhýOknoASpadni(). Fajn, není grafický. Co třeba Krusader (opět - pro Gnome neznám), či Konqueror? A co myslíš tím spell? K čemu to je? Neumí drag & drop? K čemu a jak proboha, je to konzolovej manager! Od toho jsou tu ty grafický. Ve Windows tyhle možnosti ani nemáš. Stejně je to marný, furt se ti něco nelíbí...
akorat neco tam neni standardneCož je jedno, protože on TCMD taky neumí vše bez pluginů (pro mě je to hlavně ext3).
* sys-libs/gpm
Latest version available: 1.20.1-r5
Latest version installed: 1.20.1-r5
Size of downloaded files: 559 kB
Homepage: http://linux.schottelius.org/gpm/
Description: Console-based mouse driver
License: GPL-2
Tiskni
Sdílej: