Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
feh
je dobrej. Neposkytuje sice komfort běžných okeních prohlížečů obrázků, ale když člověk pracuje v konzoli a potřebuje rychle zjistit nebo prohlídnout nějaký obrázky, tak je to určitě šikovnej nástroj. Plus umí nastavit tapetu, jak je zmíněno v blogu...
PLATÍ OBÉ.Hezký... Mezi těmi víceméně černobílými komentáři se mi tenhle líbífREE SOFTWARE vytáhnul z obého to nejlepší.
Extrémy na jednu nebo druhou stranu jsou vždicky naprdlajs...+1
Ľavica a pravica sú pojmy poplatné dobe svojho vzniku, takže v súčasnosti akosi nemajú zmysel. Lenže aké sú to tie prostriedky pre dosiahnutie vyššieho ľudského poznania, rast spoločnosti v oblasti duchovnej alebo technickej a ľudské slobody ako také, budúcnosti ľudstva, vyššej úrovne vedomia? Libertariánske? Minarchistické? Kresťanskodemokratické? Feministické? Sociálnodemokratické? Socialistické? Komunistické? Fašistické?
Podobné vzletné frázy považujem bez uvedenia prostriedkov za prázdne. Kľudne sa ti po ne podpíšem aj ja, ale s mojími riešeniami budeš ostro nesúhlasiť (aj keď, ak by si mi dovolil trhnout se, tak by nám to obom mohlo byť šumafuk).
A odkdy je svoboda ciste pravicova hodnota?Odvtedy, odkedy si Česi po tom, ako si vybojovali komunizmus, vybojovali kapitalizmus.
Tiskni
Sdílej: