Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
co třeba /etc/portage/package.use ?Co s nim?
USE="-bluetooth" změníte na USE="bluetooth" a to je vše.Nějak mi tu chybí ta část o tom... Překompiluju všechny aplikace, které bluetooth podporují...
USE flagy se nastavují jednou při instalaci (nejzdlouhavější a nejnudnější práce, protože vyžaduje asi tak 20 minut intenzivní spolupráce) a pak už se do nich sahá pouze velmi ojediněle.Nevím jak Vy, ale já si je projížděl všechny poctivě při každém upgradu u všech balíčku co jsem instaloval i u balíčků co na nich záviseli. Můj upgrade potom vypadal tak, že jsem sobotu strávil u klikání na všechny USE flagy a týden kompiloval…nakonec jsem dospěl k závěru, že to stejně nemá cenu, protože tempo kompilace na mém počítači nestačila tempu vydávání nových balíčků.
Můžu jen vědět co jste měl za procesor/ram?Celer 2.8Ghz/1024MB
Jinak ale moc důvodů měnit USE flagy při upgradech nevidím, ono se to nějak extra nemění.Vždyť to já také nedělal. Já je jen očima projížděl a v případě, že nějaký USE flag přibyl jsem ho odklikl pokud byl potřeba.
Zkusil bych příště častější upgrady systému...Toť pravda. Od začátku jsem upgradoval jen ty balíčky u kterých jsem věděl nač jsou a v případě, že jsem to potřeboval ,ale časem se to stalo nezvladatelným.
To ja mam Core Solo 1,66 GHz a stejnou ramku ale kompilace mi zatim moc nevadiTo jste asi ještě nekompiloval 1500 balíčků.
Celer 2.8Ghz/1024MBEh. Na notebooku s PIII@1.13Ghz 512MB RAM a pomalým diskem mi trvala instalace od stage3 po běžcí KDE asi den a půl čistého času. Zkazky o týdnu kompilace pouhého upgrade na takovémto stroji jsou velmi úsměvné.
Vždyť to já také nedělal. Já je jen očima projížděl a v případě, že nějaký USE flag přibyl jsem ho odklikl pokud byl potřeba.Jak odklikl? USE flagy se dají někde odklikávat? Já upgraduju pomocí -Duva world, v rychlosti to přejedu očima a pokud je tam výjimečně nějaká změna, tak se pomocí euse podívám co to přepíná a případně zapnu. Práce na necelou minutu.
Eh. Na notebooku s PIII@1.13Ghz 512MB RAM a pomalým diskem mi trvala instalace od stage3 po běžcí KDE asi den a půl čistého času. Zkazky o týdnu kompilace pouhého upgrade na takovémto stroji jsou velmi úsměvné.Obrazně řečeno…ale par dní to bylo určitě(počítač nechávam na noc vychladnout).
Jak odklikl? USE flagy se dají někde odklikávat? Já upgraduju pomocí -Duva world, v rychlosti to přejedu očima a pokud je tam výjimečně nějaká změna, tak se pomocí euse podívám co to přepíná a případně zapnu. Práce na necelou minutu.Doporučuji Kuroo. Má samostatnou kolonku Update a zde stačí balíčky přidávat do fronty, ve frontě proběhnout balíčky a u každého USE flagy(popisky jsou hned vedle USE flagu a jeho zaškrkávadla(většinou)) pak vypočítat závislosti, proběhnou USE flagy u závislostí, znovu vypočítat závislosti a proběhnout USE flagy u závislostí na závislosti…a konečně kliknout na Install. Rychlost vyhledávání asi jako u eix, u každého balíčku ukazuje stav kompilace a dokonce si troufá odhadovat čas potřebný k zkompilování každého balíčku. Jen to vyhodnocování USE flagů u každého balíčku chvilku trvá.
zrychlý běh celého systému
Docela to bije do očí ...
Tiskni
Sdílej: