Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Vek, ale najmä skúsenosti, znalosť problematiky - to by som riešil u ľudí, ktorí pripravujú jednotlivé reportáže.+1
Jaký máte pocit ze sledování televizních zpráv?
Nevim, jestli se mam smat, nebo z toho mit depresi. Proto televizi vubec nemam a tudiz na ni nekoukam.
Cílem televizních zpráv není lidi informovat, ale manipulovat je. Klidně za cenu lží, pololží či vybraných zpráv
Naprostý souhlas. A i se zbytkem příspěvku. Kdo si myslí, že média (říkejme tomu třeba mainstreamová média, tj. i včetně televizního zpravodajství), slouží k informování, tak je na omylu.
Média prvoplánově nezprostředkovávají informace, ale zájmy. A i když se náhodou vyskytne nějaká informace, tak ta je většinou účelově překroucená. Naštěstí je tu ještě celkem svobodný internet (ještě pořád, ale i to se může časem změnit). Kdo považuje média za zdroj informací, tak toho je mi hluboce líto. Žádná "informace" se v médiích neobjeví náhodou, ale vždy s nějakým záměrem. Jediné, co můžu k tématice blogu říct, je to, že to jsou ve většině případů pěkní lidé a že ty výstřihy jsou často velmi lákavé (podle mojeho letmého vrtulníkového přehledu). To je ale asi tak všechno.
Média prvoplánově nezprostředkovávají informace, ale zájmy. A i když se náhodou vyskytne nějaká informace, tak ta je většinou účelově překroucená. Naštěstí je tu ještě celkem svobodný internet (ještě pořád, ale i to se může časem změnit). Kdo považuje média za zdroj informací, tak toho je mi hluboce líto.presne to plati i pro vetsinu zdroju na internetu, dokonce bych se nebal tvrdit, ze kdyz vyberu nejaky nahodny (pseudo)zpravodajsky web, tak s vcelku vysokou pravdepodobnosti tam budou informace mnohem vic selektivni, zavadejici a manipulativni nez napr. na CT24.
zavadejici a manipulativni nez napr. na CT24.
No tak to si mě pobavil. Zahraniční zpravodajství na ČT24 je propaganda goebbelsovského zrna. Domácí zpravodajství možná ještě s oběma přihmouřenýma očima jde brát vážně. Je ti jasné, že to je jaksi unifikované zpravodajství? Vše se přebírá z Reuters (nebo podobného typu), to pak přebere ČTK a následně předhodí konzumentům ke zbaštění skrze ČT.
A označovat všechny jiné zdroje než je univerzální nadiktovaný zdroj typu Reuters automaticky za manipulativní a zavádějící je trochu laciné. Nepopírám, že se to může v některých případech dít. Nezbývá nic jiného, než vzít rozum do hrsti a vstřebávat a třídit (a hlavně zapojit šedou kůru mozkovou). Ale Brát zahraniční "zpravodajství" ČT24 vážně, tak to může asi jen dementní Lojzík
Kvalita se poměřuje mírou opisování od Reuters?ne, staci, kdyz bude presnejsi, min manipulativni a selektivni, lepe uvedene v patricnem kontextu a souvislostech nez na CT24 pri alespon srovnatelne siri zaberu deni. Jestli to nekde opisou nebo maji vlastniho zpravodaje na miste je mne osobne vcelku jedno (i kdyz pochopitelne vlastni zpravodaj na miste se ceni, pokud to neni uplny debil)
literarky.cz , tyden.cz, občas i nakouknu i na ac24.cz,tak abych byl laciny: ano, pobavils
ne, staci, kdyz bude presnejsi, min manipulativni a selektivni,A ono se to někde děje? Ještě jsem si toho nestačil povšimnout. To je jenom o něco méně modifikovaná a trošku jinak přežvýkaná agenda. Ale jinak v podstatě to samé.
uplny debilObávám se, že zahraniční zpravodajové ČT (komerční televize radši ani nebudu připomínat) se z tohoto zařazení vůbec nevymykají
Je ti jasné, že to je jaksi unifikované zpravodajství?Neviem, či si na to ešte niekto z pamätníkov spomenie, ale niekedy v 90. rokoch viedli v našich postkomunistických masmédiách, ktoré sa vydávali na cestu slobody slova a názoru a vraj vysoko profesionálnej žurnalistiky, múdre debaty o tom, že treba prísne rozlišovať politické spravodajstvo a politické komentáre... že redaktor(moderátor je len bezduché médium, prostredníctvom ktorého a posiela správa)v spravodajstve nemá čo vyjadrovať nejaký názor, správa má obsahovať "objektívne" fakty a hotovo. Komentár t.j. analýza a hodnotenie tých faktov má byť jasne (aj s grafickým upozornením, ak by to niekomu nedošlo) oddelený od spravodajstva. Odvtedy máme objektívne správy na vysokej prof. úrovni, to, že napr. moderátorka šport. spravodajstva si zmýli sekundy s minútami, keď komentuje zaostávanie pretekárky v slalome za najrýchlejším časom:), je nepodstatný detail. Mne hneď vtedy nešlo do hlavy,čo asi myslia tou objektivitou spravodajstva bez konfrontácie rôznych názorov na tú istú vec...a jasne označené komentáre na tej profi úrovni mi hneď pripadali ako nezáživné simulované rozhovory podľa dopredu schválenej osnovy.Len čo sa nová moc pevne usadí na svojej pozície, prvé čo spraví, zbaví sa "živelnosti a neporiadku," a dostane médiá na vysokú prof. úroveň.
Z tohoto vyplývá, proč se vůbec na telvizní zprávy koukat, nebo proč číst noviny.A taky proc delat pruzkum toho, co se tam vlastne deje.. Bohuzel pools na moji prosbu pod poslednim blogem, aby zkusili neco s Blisty, nereagoval. To by mne prislo o poznani zajimavejsi a uzitecnejsi.
Další věcí je předpoklad, že starší člověk by měl být zkušenější a tedy i důvěryhodnější.
Tady je právě rozdíl mezi tím, co člověk pozoruje na náhodném vzorku lidí, které v životě potkává – tam to může platit – a mezi tím, co mu bylo za nějakým účelem podstrčeno (moderátor, politik, „vědec“ nebo „osobnost“, kteří tě mají o něčem přesvědčit).
Také musím vzpomenout jednoho spolužáka, který si barvil pramínky vlasů na šedivo, aby lépe uspěl na obchodních jednáních
Také musím vzpomenout jednoho spolužáka, který si barvil pramínky vlasů na šedivo, aby lépe uspěl na obchodních jednáníchTož já jsem si taky prvně nechal narůst delší vousy, když jsem se se školeními probojoval do bohatších společností, kde je i vyšší věkový průměr. A pak mi to tak nějak zůstalo ;).
Třeba tamní zaměstnanci taky nosí vousy a vypadají staře, jen aby se „neshodili“ před školitelem nebo někým jiným zvenku.
Tiskni
Sdílej: