Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Aktualně podporované typy myší, Makefile a poslední verze zdrojového kódu...
U následující tabulky si zaslouží vysvětlení snad jen údaj o počtu tlačítek. Udávaná hodnota by měla odrážet počet různých událostí zachytitelných systémem. Mezi ně patří levé, pravé a prostřední tlačítko, posun kolečkem nahoru a dolů, naklonění kolečka vlevo a vpravo a všechny další tlačítka, která nemají od výrobce speciální význam. Speciální tlačítka slouží například k přepínání rozlišení nebo profilů myši nebo pro automatické "otáčení" kolečkem, tudíž neposílají žádná data případně jen opakovaně zasílají data jiného tlačítka/kolečka. Jejich počet je uveden v závorce.
Identifikace | Test | Tlačítek | Jméno |
---|---|---|---|
0458:0038 | 12 | Wireless Netscroll+ Superior | |
0458:006a | 7(+3+5) | Navigator 535 | |
0458:0087 | OK | 10(+2) | Ergo 525V |
Poslední verze ovladače podporuje vertikální a horizontální rolování a 6 dalších tlačítek - celkem tedy 10 různých událostí (viz. třetí sloupec v tabulce)
Po krátkém pátrání jsem bohužel zjistil, že na zdejším serveru není možné k článku přiložit nic jiného než obrázek nebo video. Jsem tedy nucen soubory uložit jinam.
Tiskni
Sdílej:
Presneji k blogum, treba u komentaru to jde. Pozadavky na nove funkce je vhodne zapsat do bugzilly, maji-li se vyresit.
Doporucoval bych prepsat driver jako driver na HID busu -- cili jako driver do HID subsystemu, ktery bude vyuzivat funkcionality kerneloveho hidoveho parseru, ale implementovat pouze ty rozdily, ktere tyto mysi maji oproti HID standardu. Priklady takovychto "malych driveru" na hid busu lze najit v poslednich kernelech v drivers/hid/hid-*.c.
Pokud mi ten driver pak poslete, rad ho zamerguju do upstreamu.
Díky za tip, jsem celkem nový v kernel komunitě... Příští týden (po dovolené) na to mrknu...
Tak jsem zkousel prepsat driver na hid bus, ale zasekl jsem se zhruba v polovine. Jedine, co nefunguje jsou tri bocni tlacitka, ktere se hlasi nasledovne: usage->hid=0x00080008
(tedy HID_UP_LED | 0x0008, cekal bych HID_UP_BUTTON (0x0009xxxx)), usage->type=0x00
(tedy EV_SYN, coz je urcite spatne, ma byt EV_KEY(0x01)), usage->code=0x0000
(cekal bych neco mezi 0x113 az 0x0117 (BTN_SIDE az BTN_TASK)) a v event funkci posilaji value 1, 2, 4 nebo jejich kombinace podle stisknutych tlacitek.
Otazky tedy jsou:
kye_mapping()
nebo kye_mapped
?
kye_event
donutit hid vrstvu, aby predala input vrstve info o stisku tlacitka?
hid_map_usage()
, set_bit()
a input_event()
, ale asi jsem spravne nepochopil jejich ulohu z ostatnich driveru ani z komentaru v hlavickovych souborech... Muzes prosim poradit, Jirko? (nebo ostatni)
Muzu poprosit o vystup z kernelu kompilovaneho s CONFIG_HID_DEBUG a modulu 'hid' modprobnuteho s parametrem 'debug=2'? Zajima mne predevsim
- co se objevi v logu kernelu pri pripojeni zarizeni (report descriptor)
- co se objevi v logu kernelu pri stisku tech tri nefunkcnich tlacitek
Prilozene soubory odrazi, co jsem popisoval.
Tenhle patch je proti aktualnimu git stromu, ale na 2.6.28 by se mel aplikovat taky vporadku. Pokud by to stale nefungovalo, poprosil bych zase o ty debugovaci vystupy z kernelu ktery ma tenhle patch aplikovany.
Diky za pomoc. Bohuzel se k tomu dostanu nejdrive v pondeli...
Z tveho patche jsem vyuzil metodu na upravu rdesc a vse zda se funguje. Nicmene stale nechapu, co presne uvedene zmeny provadi. Ve zdrojacich neni zadny komentar nebo jsem ho aspon nenasel. Muzes me, prosim, strucne vysvetlit format rdesc nebo nasmerovat na vhodny zdroj?
Taky bych mel par formalnich pripominek k tvemu kodu.
Klidne pred integraci proved zmeny, ktere uznas za vhodne (v nejhorsim vcetne vymazu "meho" copyrightu )
Rad bych Te pridal do Reported-by: tagu o commitu, muzes mi prosim poslat jakou tam chces mit e-mailovou adresu? Diky.
tomas.hanak (na) gmail.com
Muzes sem pak dat cislo commitu prosim? Diky.
http://git.kernel.org/?p=linux/kernel/git/jikos/hid.git;a=commitdiff;h=f5243e0bab5754854232597120f771cfe1860296
Ale obcas rebasuju, takze se ID muze zmenit.