Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
No pokud máš tohle nahoře, tak dej na soubor chmod +x a pak ho spouštěj přímo ./soubor.sh. A on se právě spustí v tom, co je nahoře. Říká se to mu shebang myslim. http://en.wikipedia.org/wiki/Shebang_(Unix)
perl skript.pyuž si ani neškrtnu, jsem si zvyknul...
Mám dojem že je to přesně takhle
Aneb příběh o tom, jak dokáže inovace brzditOmlouvám se, ale nikde jsem tuhle část nenašel. Zápisek je jenom o tom, že máte drobet chaos v termitech. Pokud jsem něco přehlédl, mohl byste tu část zvýraznit?
#!/bin/bash echo "Ahoj"potom priradis spousteci prava:
chmod +x soubor.shnasledne lze skript spustit klasicky takto:
./soubor.shPrvni radek urcuje interpret, ve kterem se skript spusti. Nemusi tam byt jen bash. Pokud spoustis skript timto zpusobem:
sh soubor.sha nefunguje to, tak ti patrne sh (asi symlink) miri na spatny shell - alespon u mne miry /bin/sh na dash (debian testing). Doporucuji tedy spousteni jako
./soubor.shale pokud trvas na
sh soubor.shtak toto by mohlo byt reseni:
rm /bin/sh ln -s bash /bin/shSnad to pomuze.
Děkuju a pro příště se poučim.
Teď koukám, zdá se mi to, nebo funguje alias? alias sh='bash'
Hmm....díky za info, zkusim vymyslet něco lepšího....a možná už mám nápad
curl http://j.mp/spf13-vim3 -o - | sh
. To vše na Ubuntu 11.10. Za to může taky ten slavnej dash?
curl http://j.mp/spf13-vim3 -o - | bash
curl http://j.mp/spf13-vim3; checkbashisms spfl13-vim3
....protože ve škole se učili jen TurboPascal a Javascript
Jo... kdyby obecně v distribucích fungovalo něco rozumného (např.: #!bash, #!python apod), tak by to bylo mnohem lepší.Chystá se něco lepšího
Tiskni
Sdílej: