abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    26.2.2007 21:25 repli
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    chybí mi tu možnost na rozhraní! mám je přesně na černém pruhu dole a obrazem.
    26.2.2007 21:27 ZS-Man | skóre: 31 | blog: B26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    staci -vo gl a titulky jsou uplne dole automaticky.
    26.2.2007 22:21 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    -vo sdl
    26.2.2007 23:38 ZS-Man | skóre: 31 | blog: B26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    nebyl nejaky problem s SDL ze se to nedalo pouzivat zaroven s GUI mplayeru? Mozna uz je to vyresene. Ja mam -vo gl a titulky jsou u sirokouhleho filmu pekne dole v cernym pruhu (kdyz jsou vetsi tak samozrejme zasahuji do obrazu)
    27.2.2007 07:26 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    Já posledních tak pět let žádnou chybu s SDL nepozoroval.
    27.2.2007 12:52 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    I klavesový zkratky pro Window Manager, když je maximalizovaný mplayer s -vo sdl?
    27.2.2007 15:38 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    Jenze to je vlastnost SDL. Byl bych rad, kdybych se mylil.
    27.2.2007 12:43 Petr "Glubo" Sýkora | skóre: 21 | blog: Glubnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    Je tu jeden drobný rozdíl. Ono toto řešení roztahne "plochu filmu" o černý pruh na titulky, takže mějme modelovou situaci: Film má výšku 400px, obrazovka má výšku 500px, titulky jsou vysoké 100px. S pouhým -vo (sdl|gl) máme vršek filmu 50px pod vrškem obrazovky a pod filmem 50px prostoru na titulky, jenže ty jsou vysoké 100px, takže překrývají z části film. S "-vo expand..." to dopadne tak, že film má vršek na vrchu monitoru a je pod ním 100px na titulky, kam se akorát vejdou. ;)
    „O mrtvých jen v dobrém." „Pojďme se bavit o Stalinovi."
    26.2.2007 21:33 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    Chápu to dobře, že to vezme soubor s příponou avi, tu odtrhne a přidává to sub a srt? Nedělá tohle mplayer sám?
    Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
    andree avatar 26.2.2007 22:17 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    tiez mam pocit ze mi to robi :) skor by bolo zaujimave mat skript, ktory hlada titulky, ktore maju co najpodobnejsi nazov (v ramci adresara) ako video - pridavanim roznych pripon (napr. "-cz", "[sk]"), resp. hladanim nejakych podretazcov (to by bolo treba domysliet a neviem ci to vobec ma nejake jednoduche riesenie)
    26.2.2007 22:23 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    to mplayer taky umí, přesněji má tři režimy detekce titulků - přesný název souboru (jiná přípona), titulky obsahující název filmu (takže např. načte film-en.srt a film-cz.srt), nebo všechny titulky z adresáře přepínat se pak dá klávesou j
    26.2.2007 22:24 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    a ještě ta volba: sub-fuzziness
    26.2.2007 22:24 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    bash$ man mplayer
    
    ...
           -sub-fuzziness <mode>
                  Adjust matching fuzziness when searching for subtitles:
                     0    exact match
                     1    Load all subs containing movie name.
                     2    Load all subs in the current directory.
    
    26.2.2007 23:23 rgb | skóre: 2 | blog: rgblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    hé? Tohle je super, jaktože jsem o tom nevěděl! Já si v podstatě to samý skriptoval :) Asi by to chtělo víc číst manuály...
    26.2.2007 23:49 rgb | skóre: 2 | blog: rgblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    Teď koukám do toho manuálu a co nevidím. Barva titulků -- už jde nastavit! Nevím jak dlouho to tam je, kompiluju si mplayer přímo z SVN, ale funguje to. Třeba žluté titulky (je to trochy sprosté):
    mplayer -ass -ass-color FFFF0000 -ass-border-color 00000077 ...
    
    Drobnou chybou na kráse je, že to už nejsou ty hezký mplayerovský titulky -- tohle renderuje knihovna libass a stín je trochu divnej. Ale aspoň něco.
    27.2.2007 07:27 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    ASS je tam někdy od srpna, a žlutou nastavovat nemusíš, ta je default :)
    26.2.2007 22:41 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    A -sub-fuzziness 1 ti nestaci?
    27.2.2007 10:08 Tomáš | skóre: 31 | blog: Tomik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    Chápu to dobře, že to vezme soubor s příponou avi, tu odtrhne a přidává to sub a srt? Nedělá tohle mplayer sám?
    Dělá, ale nenašel jsem, jestli si mplayer umí sám nastavit ten černý pruh dole, když najde titulky.
    27.2.2007 10:12 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    viz výše, -vo sdl nebo -vo gl
    27.2.2007 15:49 Petr "Glubo" Sýkora | skóre: 21 | blog: Glubnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    viz výše, není to identické řešení
    „O mrtvých jen v dobrém." „Pojďme se bavit o Stalinovi."
    27.2.2007 12:31 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    Taky jsem si na to kdysi napsal skript. Dneska pouzivam parametr -vf expand=:::::4/3 a mplayer mi sam vystredi film do obdelniku s pomerem stran 4:3. Kdybych byl jeste linejsi, tak jej pripisu do configu.
    27.2.2007 16:11 rgb | skóre: 2 | blog: rgblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Užitečné skripty pochybné kvality 1: o mplayeru
    no sakra, to je věc...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.