Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Je tu někdo kdo by byl ochotný převzít platby ze SR a přeposlat mi je do ČR?
Jsem hlupák, po minulém průseru s gigantickými poplatby mi někdo nabízel v tomto pomoc, nemůžu to dohledat :(
Představa:
Člověk s FIo účtem (?) -> všechny platby ze SR bych směřoval na jeho účet, následně by byly peníze najednou převedeny ke mě, poplatky s tím spojené samozřejmě zaplatím, jde jen o to abych zase neplatil 15x 150Kč bance za to že jsem dostal peníze :/
Díky, odpusťte mi že otravuju ..
Tiskni
Sdílej:
To sa IMHO za 15 minút stihnúť nedá.
Já nevím pro mi to vy lidi chcete pořát komplikovat nějakýma bitcoinama, paypalama či podobným zvěrstvem... Paypal samozřejmě znám, účet tam mam.
Ale když mi přijde na poštu balík s nálepkami/přívěšky tak je sice pěkný že kdesi na paypalu/bitcoinu mam možná i nějaký peníze, ale já tim potřebuju platit, tudíž je mi ti naprosto k ničemu.
Je to vždycky stejný, uzavřou se objednávky, začne přicházet spousta mailů kdy že to pošlu, jestli už jsem to poslal, jakto že jim to ještě nedošlo, jestli jsem na to nezapomněl, teď se do toho zamíchají osobní předání, tak to domlouvat, zjišťovat kderý platby mi chybí kvůli tomu že mi je někdo předá osobně, který platby chybí protože se na to ten člověk vykašlal, postupně budu naplňovat stovky obálek, mezitím přišlo dalších pár desítek mailů, dohadovat se na poště kde paní naprosto ignoruje co jí říkám, mezitím další stovka mailů atd atd...
Ještě se do toho připlést fakt, že peníze jsou rozprostřeny po více místech...
Ne, na to fakt nemam volné člověkohodiny
Jo, to by problém být neměl, neopadá tím nemalá režie s paypalem spojená.
Jak mluvit do dubu
Shrneme to, v momentální kaci se bude platit jenom převodem nebo osobně při předání, na příští akci zmonituruju další možnosti.
Pravda, těch 10Kč ke každé transakci je v případě malých plateb nehoráznost.Jo, to by problém být neměl, neopadá tím nemalá režie s paypalem spojená.
O tom jsem ani nevědel, měl jsem na mysli režii ve stylu že při kontrole plateb nebudu koukat jen do čsob výpisu, ale i výpisu něčeho jiného, což při tom množství je rozhodně nezanedbatelné.