Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak to na mne došlo taky. Ale vlastně si zato mohu sám. Od neděle jsem snil krásný sen. Včera jsem se byl nucen probudit. Smůla. Ale vlastně jsem to čekal. A vlastně je to i dobře, nemusím řešit případné nepříjemné následky vazby minulosti.
Když se to veme kolem a kolem, tak tento sen jsem snil už přes půlrok, jenže to ta vazba, ještě byla funkční. Když jsem se konečně rozhodl, že seru na vazbu a jdu do toho, tak to šlo až příliš jednoduše, až příliš lehce. Mile mne potěšilo, když mi v náručí sdělila novinu, že už měsíc vazba není. Jenže vazba prý byla zrušena z její strany, a tak těžko říct, jestli to nejní ještě horší, ale co, neřešit.
A tak se neuvěřitelné stalo skutkem a já svůj sen snil naživo. Bylo to docela fajn, akorát, stejně jako ve snech tam prostě některé detaily neseděly, takové malé chyby v matrixu. Třeba to, že hned druhou společnou noc. Navíc jsem byl hrozně ospalý a dlouho už jsem ne— no nic, teď už to je stejně jedno.
Pak přišlo pomalé probuzení, když byl najednou cítit hrozný chlad. Buďto jsem opravdu na nic, a nebo si prostě chtěla jen odreagovat od té předchozí vazby, byla velmi dlouhá. Tak jsem se zeptal, jestli ten chlad je jen přechodný, nebo ne, no a zjistil jsem, že asi ne. Tak jsem se šel ožrat na oslavu, o které jsem zaslechl mezi řečí v úterý, když se dopíjel sud s kolemjdoucími. Pak jsem se vykecal své nejlepší kamarádce a teď mne bolí hlava a ani nevím, proč to sem cpu, ale asi se potřebuju ještě trochu vykecat.
Ale vlastně je to dobře. Prostě ty drobné chyby v matrixu nikdy nevěští nic dobrého. No kdyby někdo identifikoval, kdo vlastně jsem a o kom mluvím, prosím, nepište to do komentářů, mohlo by to zbytečně způsobit problémy.
Tiskni
Sdílej: