Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.
Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani
… více »Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).
opera:config je druha polozka pro nastaveni pouzivani interniho torrent kliena.
No řekl bych že to právě má na svědomí googlesyndication.com a podobné sra**y.Je to dost možné, nicméně stávající Iceape stránku zobrazí a když se ještě čeká na tyhlety zdržovače, už se dá prohlížet.
Druhá možnost je, že máš něco s připojením...Po zkušenostech bych se tomu vůbec nedivil, nicméně pokus načíst ábíčko ve stejnou dobu jiným prohlížečem vyjde.
Tools -> Preferences -> (Language) Details... -> (User interface language) Choose..., tam vybrat soubor czech.lng (například v /usr/share/opera/locale/cs/czech.lng). Není to nejkomfortnější, ale funguje to.
Ještě dotaz - proč máš Operu anglicky?
Mě by stačilo správné zobrazování českých znakůCo se na nich nezobrazuje správně? Na problémy s češtinou narážím jen tehdy, pokud nějaké prase nenastaví kódování v HTTP ani HTML hlavičce a současně jde o jiné kódování než windows-1250 (to mám jako default), nebo pokud to kódování nastaví špatně (např. nastaví UTF-8 a stránka má přitom ISO-8859-2). Ale to je stejné ve všech prohlížečích.
Je mozne, ze mas blbe nastavene fonty (anglicka verze?).Průser je, že mnohé fonty v distribucích jaksi češtinu (diakritiku) nevedou. A pokud se z nějakého důvodu nastaví v Opeře jako default (nebo se to k nim dostane v definici
font-family v CSS), tak to nekončí dobře.
V Linuxu je velmi pomalý a často padající, a to nejen v Opeře, ale i v jiných prohlížečích.No to zase neznám já, v 64b Konqueroru mi fungoval vždy pěkně přes nspluginwrapper i přes 32b knpplayer z KMPlayeru. Ve 32b FF taky v pohodě.

Tiskni
Sdílej: