Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
opera:config
je druha polozka pro nastaveni pouzivani interniho torrent kliena.
No řekl bych že to právě má na svědomí googlesyndication.com a podobné sra**y.Je to dost možné, nicméně stávající Iceape stránku zobrazí a když se ještě čeká na tyhlety zdržovače, už se dá prohlížet.
Druhá možnost je, že máš něco s připojením...Po zkušenostech bych se tomu vůbec nedivil, nicméně pokus načíst ábíčko ve stejnou dobu jiným prohlížečem vyjde.
Tools -> Preferences -> (Language) Details... -> (User interface language) Choose...
, tam vybrat soubor czech.lng
(například v /usr/share/opera/locale/cs/czech.lng
). Není to nejkomfortnější, ale funguje to.
Ještě dotaz - proč máš Operu anglicky?
Mě by stačilo správné zobrazování českých znakůCo se na nich nezobrazuje správně? Na problémy s češtinou narážím jen tehdy, pokud nějaké prase nenastaví kódování v HTTP ani HTML hlavičce a současně jde o jiné kódování než windows-1250 (to mám jako default), nebo pokud to kódování nastaví špatně (např. nastaví UTF-8 a stránka má přitom ISO-8859-2). Ale to je stejné ve všech prohlížečích.
Je mozne, ze mas blbe nastavene fonty (anglicka verze?).Průser je, že mnohé fonty v distribucích jaksi češtinu (diakritiku) nevedou. A pokud se z nějakého důvodu nastaví v Opeře jako default (nebo se to k nim dostane v definici
font-family
v CSS), tak to nekončí dobře.
V Linuxu je velmi pomalý a často padající, a to nejen v Opeře, ale i v jiných prohlížečích.No to zase neznám já, v 64b Konqueroru mi fungoval vždy pěkně přes nspluginwrapper i přes 32b knpplayer z KMPlayeru. Ve 32b FF taky v pohodě.