Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Tiskni
Sdílej:
opera:config
je druha polozka pro nastaveni pouzivani interniho torrent kliena.
No řekl bych že to právě má na svědomí googlesyndication.com a podobné sra**y.Je to dost možné, nicméně stávající Iceape stránku zobrazí a když se ještě čeká na tyhlety zdržovače, už se dá prohlížet.
Druhá možnost je, že máš něco s připojením...Po zkušenostech bych se tomu vůbec nedivil, nicméně pokus načíst ábíčko ve stejnou dobu jiným prohlížečem vyjde.
Tools -> Preferences -> (Language) Details... -> (User interface language) Choose...
, tam vybrat soubor czech.lng
(například v /usr/share/opera/locale/cs/czech.lng
). Není to nejkomfortnější, ale funguje to.
Ještě dotaz - proč máš Operu anglicky?
Mě by stačilo správné zobrazování českých znakůCo se na nich nezobrazuje správně? Na problémy s češtinou narážím jen tehdy, pokud nějaké prase nenastaví kódování v HTTP ani HTML hlavičce a současně jde o jiné kódování než windows-1250 (to mám jako default), nebo pokud to kódování nastaví špatně (např. nastaví UTF-8 a stránka má přitom ISO-8859-2). Ale to je stejné ve všech prohlížečích.
Je mozne, ze mas blbe nastavene fonty (anglicka verze?).Průser je, že mnohé fonty v distribucích jaksi češtinu (diakritiku) nevedou. A pokud se z nějakého důvodu nastaví v Opeře jako default (nebo se to k nim dostane v definici
font-family
v CSS), tak to nekončí dobře.
V Linuxu je velmi pomalý a často padající, a to nejen v Opeře, ale i v jiných prohlížečích.No to zase neznám já, v 64b Konqueroru mi fungoval vždy pěkně přes nspluginwrapper i přes 32b knpplayer z KMPlayeru. Ve 32b FF taky v pohodě.