Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tiskni
Sdílej:
opera:config
je druha polozka pro nastaveni pouzivani interniho torrent kliena.
No řekl bych že to právě má na svědomí googlesyndication.com a podobné sra**y.Je to dost možné, nicméně stávající Iceape stránku zobrazí a když se ještě čeká na tyhlety zdržovače, už se dá prohlížet.
Druhá možnost je, že máš něco s připojením...Po zkušenostech bych se tomu vůbec nedivil, nicméně pokus načíst ábíčko ve stejnou dobu jiným prohlížečem vyjde.
Tools -> Preferences -> (Language) Details... -> (User interface language) Choose...
, tam vybrat soubor czech.lng
(například v /usr/share/opera/locale/cs/czech.lng
). Není to nejkomfortnější, ale funguje to.
Ještě dotaz - proč máš Operu anglicky?
Mě by stačilo správné zobrazování českých znakůCo se na nich nezobrazuje správně? Na problémy s češtinou narážím jen tehdy, pokud nějaké prase nenastaví kódování v HTTP ani HTML hlavičce a současně jde o jiné kódování než windows-1250 (to mám jako default), nebo pokud to kódování nastaví špatně (např. nastaví UTF-8 a stránka má přitom ISO-8859-2). Ale to je stejné ve všech prohlížečích.
Je mozne, ze mas blbe nastavene fonty (anglicka verze?).Průser je, že mnohé fonty v distribucích jaksi češtinu (diakritiku) nevedou. A pokud se z nějakého důvodu nastaví v Opeře jako default (nebo se to k nim dostane v definici
font-family
v CSS), tak to nekončí dobře.
V Linuxu je velmi pomalý a často padající, a to nejen v Opeře, ale i v jiných prohlížečích.No to zase neznám já, v 64b Konqueroru mi fungoval vždy pěkně přes nspluginwrapper i přes 32b knpplayer z KMPlayeru. Ve 32b FF taky v pohodě.