Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Tady v Praze je videt uplny houno. Nejen, ze je zatazeno, ale je to tady sama lampa .
C/2007 N3 Lulintak jsem si řikal, že to píše sadám, ale pak jsem si uvědomil, že on by napsal C/2007 N3 Čůrák a začínající neděle se mi rozjasnila. Konec osobní zpovědi.
napadlo mě to samý
Vyborne, mam sice amaterskej a komponenty asi made in china, hvezdarskej dalekohled, ale stal 5000. Takovej ten dlouhej. Měsíc v něm jde vidět pěkně, jenze je lehkej, takze kdyz se chcu zaměřit na hvězdu, tak to strašně rychle někam vzdycky uteče. A ty hvězdy v něm sou i když tam dam větší čočku, tak sou stejně vidět pořád jen jako ty blbí tečky. Každopadne tu kometu bych v tom vidět mohl, kdyz bude viditelná trochu déle .
No ale v tech za 180 000,- vidis i hvezdokupy, mlhoviny.
jenze je lehkej, takze kdyz se chcu zaměřit na hvězdu, tak to strašně rychle někam vzdycky uteče.No to nejspíš bude tím, že se otáčí celá obloha okolo polárky (přibližně)
Nebo pohoří na měsíci, nebo planety sluneční soustavy...
Tak to je někdy vidět i pouhým okem...
Jen jako tečky? Já vždycky chtěla dalekohled a myslela jsem, že s ním uvidím něco víc :)Ve vsech "normalnich" dalekohledech jsou hvezdy videt jen jako tecky - na zobrazeni hvedy jako kotouce je treba opravdu velky teleskop. A funguje to jen u rudych obru a veleobru (napr. Betelgeuse), kteri maji prumer radove stovky milionu kilometru.
Spatřil jsem kometu oblohou letěla chtěl jsem jí zazpívat ona mi zmizela zmizela jako laň u lesa v remízku v očích mi zbylo jen pár žlutých penízků
cekal jsem tendencni zapisek nejakeho Brnaka o hokeji ...
Tiskni
Sdílej: