V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Tiskni
Sdílej:
přes jméno a hesloŽe ich odošleš? Nehovoriac o tom že bežná vec je mať na https stránkach reklamný banner. Kde sa pripájaš, poznáš toho človeka? Je tam veľa faktorov.
Že ich odošleš?Když komunikuji s aplikací, která má přístup ke všem mým heslům, prozrazení jednoho dalšího mě nezabije.
Nehovoriac o tom že bežná vec je mať na https stránkach reklamný banner.No tak to je pak blbý. Vím, že třeba dementi z ČSOB mají na stránkách JS od Googlu. To ale nespadá pod „správně použité“ HTTPS.
Kde sa pripájaš, poznáš toho človeka?Petr Krčmář výše správně píše, že si to máš rozjet u sebe.
Pro pristup do weboveho uloziste klicu je mozne pouzivat i jednorazova hesla, napriklad pomoci Yubikey. Dokonce nova verze Yubikey Neo by mela umoznovat pristup i z mobilu pres NFC, nezkousel jste to uz nekdo?Jsem si ho chtěl ze srandy koupit, ale dlouhou dobu tam bylo, že je vyprodaný a bude koncem dubna a po konci dubna už píšou, že je jenom vyprodaný...
Prakticky bych to tak zle neviděl, přecijen by onen xkcd klobouk musel mít těch hesel sesbíraných docela dost.Jenže ty máš i 1-2 dotazy na hashing oracle - můžeš poslat kralykovi odkaz na službu, která má jméno účelově zkonstruované tak, aby leakl co nejvíc informace.
můžeš poslat kralykovi odkaz na službu, která má jméno účelově zkonstruované tak, aby leakl co nejvíc informace.To prakticky nebude tak snadný. Zaprvý bys mě musel motivovat tu službu použít, a to se silným heslem, ie. musela by to být nějaká důležitější služba, zadruhý nepoužívám jméno služby přesně v té podobě, jak je, ale můžu si ho přizpůsobit/zjednodušit/změnit (kvůli zapamatování), no a do třetice asi nebudeš vytvářet dvě nové důležité služby pro každého kralyka. Ale jinak ano, bezpečné to není a spoléhá se na security through obscurity.
Received: from back1.argonit.cz (back1.argonit.cz [37.46.80.52]) by fry.hrach.eu (Postfix) with ESMTP id 6191840278 for jenda hrach eu; Mon, 27 May 2013 15:10:09 +0200 (CEST) Date: Mon, 27 May 2013 15:10:09 +0200 (CEST) From: jenda yakumo.hrach eu To: vojtech kral hk Subject: BitcoinyAhoj, našel jsem skvělou aplikaci, která rozdává Bitcoiny! Stačí si založit účet a pak ti každý týden bude chodit 1 BTC! Nezapomeň si nastavit silné heslo, aby ti někdo rozdané BTC neukradl. http://jenda.hrach.eu/f/bitcoins.php?sname=AEEPISREOIS
Když náhodou se chci přihlásit a nemám poruce svůj prohlížeč, nechám si poslat nové heslo mailem (a heslo k e-mailu si pamatuju).Proč nemáš seznam hesel jednoduše v mailboxu?
Btw., otázka do diskuze: Neznáte někdo nějaký symetrický šifrovací algoritmus, který není vyloženě děravý a šel by provozovat na papíře (potřebuju v rozumném čase umět zašifrovat ~1 kB dat)? Asi bych na papíře zvládl A5/1 a ARCFOUR, ale A5/1 je zlomená a ARC4 taky nevypadá nejlépe.V cryptonomiconu je popsaný docela pěkný šifrování pomocí balíčku karet.
Osobně to řeším password managerem a potřebuju znát vlastně jen heslo k šifrovanému disku, na kterém password manager bydlí. Vzhledem k tomu, že používám vlastně jenom jeden počítač (+ si pamatuju heslo do školy, které se zadává na jiných počítačích furt a není praktické vytahovat notebook), nemám se synchronizací problémy.To máš dobrý, takhle jednoduchý to bohužel nemám. Např. do e-mailu potřebuju být schopen přistoupit odkudkoli. Ale je pravda, že heslo k e-mailu může být specielní případ. Pak mam heslo do školy. Pak heslo k šifrovanému disku a k šifrovanému disku na zálohy. Pak mam ještě herní konzoli, resp. PC s MS GameLoader OS, kde jsou potřeba loginy k online hrám. Dále např. heslo ke student agency, který se hodí mít poruce i bez jednoho určitýho počítače. No a dále X dalších, který si teď momentálně nevybavim... Ale je pravda, že u většiny z nich by snad nebylo tak hrozný být omezen na jeden počítač.
Jde o to, že tvým požadavkem je plácat heslo úplně kamkoliKdes to vzal? To není pravda.
Btw., otázka do diskuze: Neznáte někdo nějaký symetrický šifrovací algoritmus, který není vyloženě děravý a šel by provozovat na papíře (potřebuju v rozumném čase umět zašifrovat ~1 kB dat)? Asi bych na papíře zvládl A5/1 a ARCFOUR, ale A5/1 je zlomená a ARC4 taky nevypadá nejlépe.Pokud by ti nevadilo použít klíč stejně dlouhej jako data (což by v řádu 1kB snad šlo, ale neznám požadavky v tvým případě), tak One Time Pad. Výpočetně nenáročné a nenapadnutelné...