Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Tiskni
Sdílej:
přes jméno a hesloŽe ich odošleš? Nehovoriac o tom že bežná vec je mať na https stránkach reklamný banner. Kde sa pripájaš, poznáš toho človeka? Je tam veľa faktorov.
Že ich odošleš?Když komunikuji s aplikací, která má přístup ke všem mým heslům, prozrazení jednoho dalšího mě nezabije.
Nehovoriac o tom že bežná vec je mať na https stránkach reklamný banner.No tak to je pak blbý. Vím, že třeba dementi z ČSOB mají na stránkách JS od Googlu. To ale nespadá pod „správně použité“ HTTPS.
Kde sa pripájaš, poznáš toho človeka?Petr Krčmář výše správně píše, že si to máš rozjet u sebe.
Pro pristup do weboveho uloziste klicu je mozne pouzivat i jednorazova hesla, napriklad pomoci Yubikey. Dokonce nova verze Yubikey Neo by mela umoznovat pristup i z mobilu pres NFC, nezkousel jste to uz nekdo?Jsem si ho chtěl ze srandy koupit, ale dlouhou dobu tam bylo, že je vyprodaný a bude koncem dubna a po konci dubna už píšou, že je jenom vyprodaný...
Prakticky bych to tak zle neviděl, přecijen by onen xkcd klobouk musel mít těch hesel sesbíraných docela dost.Jenže ty máš i 1-2 dotazy na hashing oracle - můžeš poslat kralykovi odkaz na službu, která má jméno účelově zkonstruované tak, aby leakl co nejvíc informace.
můžeš poslat kralykovi odkaz na službu, která má jméno účelově zkonstruované tak, aby leakl co nejvíc informace.To prakticky nebude tak snadný. Zaprvý bys mě musel motivovat tu službu použít, a to se silným heslem, ie. musela by to být nějaká důležitější služba, zadruhý nepoužívám jméno služby přesně v té podobě, jak je, ale můžu si ho přizpůsobit/zjednodušit/změnit (kvůli zapamatování), no a do třetice asi nebudeš vytvářet dvě nové důležité služby pro každého kralyka. Ale jinak ano, bezpečné to není a spoléhá se na security through obscurity.
Received: from back1.argonit.cz (back1.argonit.cz [37.46.80.52]) by fry.hrach.eu (Postfix) with ESMTP id 6191840278 for jenda hrach eu; Mon, 27 May 2013 15:10:09 +0200 (CEST) Date: Mon, 27 May 2013 15:10:09 +0200 (CEST) From: jenda yakumo.hrach eu To: vojtech kral hk Subject: BitcoinyAhoj, našel jsem skvělou aplikaci, která rozdává Bitcoiny! Stačí si založit účet a pak ti každý týden bude chodit 1 BTC! Nezapomeň si nastavit silné heslo, aby ti někdo rozdané BTC neukradl. http://jenda.hrach.eu/f/bitcoins.php?sname=AEEPISREOIS
Když náhodou se chci přihlásit a nemám poruce svůj prohlížeč, nechám si poslat nové heslo mailem (a heslo k e-mailu si pamatuju).Proč nemáš seznam hesel jednoduše v mailboxu?
Btw., otázka do diskuze: Neznáte někdo nějaký symetrický šifrovací algoritmus, který není vyloženě děravý a šel by provozovat na papíře (potřebuju v rozumném čase umět zašifrovat ~1 kB dat)? Asi bych na papíře zvládl A5/1 a ARCFOUR, ale A5/1 je zlomená a ARC4 taky nevypadá nejlépe.V cryptonomiconu je popsaný docela pěkný šifrování pomocí balíčku karet.
Osobně to řeším password managerem a potřebuju znát vlastně jen heslo k šifrovanému disku, na kterém password manager bydlí. Vzhledem k tomu, že používám vlastně jenom jeden počítač (+ si pamatuju heslo do školy, které se zadává na jiných počítačích furt a není praktické vytahovat notebook), nemám se synchronizací problémy.To máš dobrý, takhle jednoduchý to bohužel nemám. Např. do e-mailu potřebuju být schopen přistoupit odkudkoli. Ale je pravda, že heslo k e-mailu může být specielní případ. Pak mam heslo do školy. Pak heslo k šifrovanému disku a k šifrovanému disku na zálohy. Pak mam ještě herní konzoli, resp. PC s MS GameLoader OS, kde jsou potřeba loginy k online hrám. Dále např. heslo ke student agency, který se hodí mít poruce i bez jednoho určitýho počítače. No a dále X dalších, který si teď momentálně nevybavim... Ale je pravda, že u většiny z nich by snad nebylo tak hrozný být omezen na jeden počítač.
Jde o to, že tvým požadavkem je plácat heslo úplně kamkoliKdes to vzal? To není pravda.
Btw., otázka do diskuze: Neznáte někdo nějaký symetrický šifrovací algoritmus, který není vyloženě děravý a šel by provozovat na papíře (potřebuju v rozumném čase umět zašifrovat ~1 kB dat)? Asi bych na papíře zvládl A5/1 a ARCFOUR, ale A5/1 je zlomená a ARC4 taky nevypadá nejlépe.Pokud by ti nevadilo použít klíč stejně dlouhej jako data (což by v řádu 1kB snad šlo, ale neznám požadavky v tvým případě), tak One Time Pad. Výpočetně nenáročné a nenapadnutelné...