Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tiskni
Sdílej:
De facto jedinej, zato zásadní, problém jsme měli u polarizace antény - cpali jsme tam horizontální a teprv při vertikální nám to maká. Máme hw AP, Alfu AIP-w630, má 4 10/100 porty, 3 z nich jsme využili = teď už si lebedíme.
Mám DWL-520+, ndiswrapper 1.8, wpa_supplicant 0.5, kernel 2.6.15-gentoo-r1 a problémy se stabilitou jsem nepozoroval. Pravda, několik měsíců trvalo, než jsem všechno vychytal
Občas jsem měl problémy s určitými verzemi ndiswrapperu, nebo wpa_supplicantu, ale stačilo se vrátit k předchozí verzi a počkat na opravu.
Mám dvě síťovky : Marvel Yukon 88E001/8003/8010 PCI Gigabit Ethernet Controller, na tu jedu jak v Mandrivě, předtím i v Mandraeku a i ve win XP Profi naprosto vpoho. Druhá je Nvidie, i ta fachá vpoho v obou systémech.
Než wifi vychytáte chvilku to trvá a jsou s tím potíže. My máme od hot spotu asi stejně daleko jako Vy a po několika úpravávách, zjm. antén, jsme bez problémů.U Wifi to chce pár věcí vyzkoušet a vychytat pak to běhá skvěle. Je to připojení skoro zadarmo a vyplatí se. I ta rychlost může být vyšší.
Je to tak, wifina je téměř zadara, ale chce to trochu úsilí. Nám ji instalil manželův kolega, rádoby odborník. Rychle jsme s ním ukončili spolupráci, protože mu připadalo normální porušovat požární předpisy. / AP s externím napájením ve výtahové šachtě bez povolení, apod./. Jinak zbytek lezení po střeše a směrování antény už dělal manžel sám, včetně výměny antén. Od poslední výměny antény za směrovou 17 dB Yagi jsme zcela bez problémů. Více blog Vencour. Stojí za to vydržet drobné problémky. Já už nic jiného než wifi nechci.
Když nemam pevnou, tak wifi = od 300 do 500, xDSL je za cca 300-400 za pevnou + dalších aspoň 400 = je to poznat.
Kdybysme mohli mít adslko, tak do něj jdem. Ale dostupný dslam neni v plánu (Snad až s adsl2, možná, že se něco změní v zapojení ústředny)
P.S. našich x GB na wifině bysme na dsl vyčerpali za prvních pár dní. Kdybych měl čas na to koukat, tak sosam přednášky z AVC SH ČVUT dál.
Může být, na našem AP jsme postupně 2x upgradovali fw a teď už je "skoro bez chyb".
Nebylo by lepší zkusit nějaké jiné zařízení pro ověření, že je možný příjem na 1. kanále? Tj. pro vyloučení rušení a tak.