E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Ze služebáku soukromě nevolám, protože nechci aby si kdokoliv z práce kdo se dostane k výpisům mohl kontrolovat komu a kdy volám.
Tak to já dostal od firmy telefon, když jsem jel služebně do zahraničí. Když jsem zjistil, že mi platěj jen cca 300,- Kč (10€), tak jsem telefon vypnul a uložil k zimnímu spánku. Teď spinká někde v Praze. Už jsem ho ani s sebou nebral. Roamingová volání jsou z mého soukromého telefonu levnější.
Nevím, kurzy nesleduji. Na přelomu ledna a února to 29 Kč za 1 € bylo
Ale za ušetřené peníze za telefon jsem si koupil QuickTime Pro a konverzi pro mobilní zařízení řeším přes File -> Export Což se vyplatí
To je otázka asi jako: "Na co má mít rodina dvě auta?"
Rodina? Mi příjde logické aby rodina měla tolik vozidel kolik je v ní osob...
No vidíš, mě přijde stejně tak logické mít telefon na tolik SIM karet, kolik používám a nelogické mít telefon na jiný počet.
s/mě/mně/, sorry
for pass in 1 2;do mencoder -oac copy -ovc lavc -vf scale=320:-3,expand=-1:240:0:0:1 \ -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=500:vpass=$pass \ "$in" -o "$out" \ -subcp cp1250 -fontconfig -font ~/.mplayer/subfont.ttf -sub "$sub" doneJe tam jeste "if", kdyz nejsou titulky zadany, tak se prikaz spousti bez posledni casti od "-subcp"
Neví někdo jak převýst *.mov na *.3gp, nebo *.mo ?
No, 3gp je v podstatě ořezaná mp4, video je buď h.263, nebo mpeg4-part 2 (divx) - ten vytváříme v našem příkladě - nebo mpeg4-part 10 (h.264) - ale tady bych si nebyl jistý podporou všech telefonů. Audio je jedno z AMR-NB, AMR-WB, AMR-WB+, AAC-LC nebo HE-AAC (oproti mp4 chybí zejména mp3), ale to nám nevadí - my komprimujeme do podporovaného AAC. Opět je otázkou, jestli telefon nevyžaduje AMR. Potud informace z wikipedie. Vzhledem k tomu, že kontejnery jsou jinak prakticky identické a naše video splňuje výběrem kodeků i požadavky pro 3gp, bych zkusil změnit příponu na 3gp a nahrát to do telefonu - informace jsem v tomto případě ale čerpal z nepříliš věrohodného zdroje.
Tiskni
Sdílej: