Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »... no a největší bomba asi bude až se z nich stane virtuální operátor :DPředpokládáš, že virtuální operátor má stejné propojovací náklady jako VoIP operátor, ale neplatí pronájem GSM infrastruktury? Bohužel takhle to není. Btw. u Blesku mě teď štve platnost kreditu 3 měsíce. Skoro nevolám a tak to neprovolám. Btw. kdyby někoho zajímalo, jak je Blesk technicky realizován, tak SIMka je úplně normální O2 přebarvená na červeno a rozdíly v účtování se řeší až vevnitř v O2.
1) Funkce s vyplněním telefonního čísla ukazuje na netušené možnosti spoofování v PSTNPopravdě jsem nad tím přemýšlel a nenapadlo mě, jak by se to dalo v reálném životě nějak využít nebo zneužít, kromě vtípků, jako udělali "ztohoven" s posílám SMS mezi politiky. Doufám, že se tady ta vlastnost nebude nějak omezovat (nějakým zákonem nebo nařízením), to by byla škoda.
2) Gratuluji k tomuto kroku, jako další si můžeš nastavit end-to-end šifrování mezi SIP telefony ;)Zatím se jenom tak lehce rozkoukávám, ale budoucnost v tom celém celkem i vidím - třeba v kombinaci s přenositelností čísla by to byl určitě velmi zajímavý bonus.
Chce to potvrzeni pomoci SMS, takze nejde zadat jen tak nejake cislo.No ale to, jestli se tím bude řídit, je čistě na vůli operátora.
Nedávno jsem si taky pořídil VooCall a začal zkoušel. Jako první jsem zkoušel SIP klienta v Androidu 2.3, kterej mi ale nevyhovoval. Zaprvé byl nějakej problém se zvukem (asi echo, už nevím), a navíc mě štvalo, že mi mobil nedal na výběr, jestli chcu volat přes VoIP, volal jakože nic a poznal jsem to akorát podle zvuku a výpisu hovorů na webu. Potom jsem zkoušel CSipSimple a ten se mi taky nepodařilo odladit, když jsem zapnul potlačování ozvěny, tak je tam strašnej šum, když jsem ho vypl, je tam strašný echo. Projížděl jsem i nějaký ty skrytý volby, ale nikdy to nebylo ono. Callback samozřejmě bez problémů. Tak teď nevím, jak dál, možná by pomohl upgrade na 4.0... Mobil mám SE WT19i, na čem to provozuješ ty?
To je jasný, problém je v tom, že ty mobily (možná ne všechny) zpracovávají zvuk při GSM volání jinak, než když jde do nějaké (VoIP) aplikace.
Právě přemýšlím, že by aktualizoval na Android 4.0, ale moc se mi do toho nechce, když mi všechno funguje pěkně a zlepšení toho SIPu je jenom doměnka...
P.S. Víte doufám o tom že SIP hovor jde v té wifi velmi snadno odposlouchávat a nahrávat?A GSM/3G/PSTN nejde? ;)
P.S. Víte doufám o tom že SIP hovor jde v té wifi velmi snadno odposlouchávat a nahrávat?SRTP?
P.S. Víte doufám o tom že SIP hovor jde v té wifi velmi snadno odposlouchávat a nahrávat?Já to beru tak, že kdykoli volám z / do jakékoli veřejné sítě (GSM i pevné), tak se někde zapíše, kde jsem byl, komu jsem volal, kde by ten dotyčný a kdyby někdo hodně chtěl, tak má i záznam toho hovoru. Takže mi SIP nepřijde v tomto smyslu jako nějaká velká změna.
Tiskni
Sdílej: