Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tiskni
Sdílej:
Tudiz asi neprekvapi, ze v mozille nenapsali podporu pro ucty z abclinuxu.Jen to řekni nahlas, jsou to lenoši
<br
a ne každý browser na to pak reaguje stejně. Podobná situace bude asi i ten komentář.
code
, možná i em
a strong
, ale radši ne, příliš by to upoutávalo pozornost a určitě by se pak našli lidé, kteří by si celou patičku dali do strong
.
Dost lidi pouziva A, coz se nekdy zneuziva k SEO. Asi budeme implicitne pridavat rel=nofollow.A bude to mít nějaký efekt? Pokud to nebudete dostatečně hlasitě inzerovat, tak si toho lidi nevšimnou a do patiček si budou odkazy dávat dál. A pokud už si toho někdo všimne a bude chtít dál praseovat, tak jen přejde k tomu, že místo do patičky dá odkaz rovnou do komentáře (pro pohodlnost si snadno vyrobí jednoduchý scriptlet, který nahradí funkci tlačítka Odeslat a který navíc přidá do komentáře "patičku"). Není to sice to samé, protože tak nelze změnit starší komentáře, ale možnost to je. Slušnost ani rozumnost se nedá vynutit technicky, tak je podle mě zbytečné plýtvat silami na taková opatření a nevhodné a rušivé patičky rušit domluvou s konkrétním uživatelem.
Ale kazdy extra odkaz bez nofollow znamena snizeni vahy ostatnich odkazu na strance, takze nas to vlastne poskozuje.Tak jednoduché to myslím není, navíc vyhledávače nepřikládají
nofollow
zase takovou váhu (pokud vůbec nějakou).