Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Překvapila mne vlastní žena, už je v linuxu snad zběhlejší, než já
Zkusili jsme v jejím kompu abcLinuxuLive a Knoppix, v jednom šel zvuk (s mudulem od intelu) na oss, v jednom nešla síť. Pak jsem něco dělal u sebe a házela na mne termíny, co slyšim od těch lepších - dělá mi radost, panenka
Tiskni
Sdílej:
Pak jsem něco dělal u sebe a házela na mne termíny, co slyšim od těch lepších
Jak praví klasik: kdo chvíli močil, již močí opodál… :-)
Konkrétně: patlam se s javou do školy, v prvnim semestru chtěj něco na způsob databáze, program de facto mam, ještě tam chci dodělat práci se souborem, v JBuilderu mam po přeinstalaci MDV2006 zase potíže nacpat mu dobře cesty s packagema. Teď už jen mi u jedný třády hlásí "špatný formát" (bad class file). Tak jsem to chtěl ručně překompilit, zda to skousne, chtěl jsem nastavit cesty k java a javac a má milá na mne "to přece nastavíš v .bash_profile". To mně přijde na začátečníka dost dobrý
Jééé, takový chvály...to si ani nezasloužím..
Zatím mi to tak těžké nepřipadá. Taky po hodinách strávených čtením diskuzí a FAQ...,tady se dá najít fakt téměř všechno. A pak už to stačí jen vyzkoušet.
Jinak mi stejně bude trvat pár let než tomu budu rozumět tak, jak chci .-)
Já myslím, že už jsme to proflákli při srovnávání koček
Nedávno jsem potřebovala něco nastavit a obšlehla jsem přesně to, co tam někdo popisoval. A šlo to. ale je fakt, že někdy to moc srozumitelné rady nejsou.
Jo, jo, pravdu díš.)
Jo, asi jo. P.S. kočky jsme obě pozdravovali
Máme velké distribuční plány