plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Zase jednou jsem zkoušel rozchodit Egrensis v linuxu, jednou na nějakém live-cd šlo v Kaffeine, dneska se mi ani jednou nechytlo. Vim, že je na to mplayer-plugin, to si ho budu muset zkompilovat. Tak jsem ale objevil, že lze koukat i na video z Atlasu a že je tam toho dost.
Tak teď přes Helix a RealPlayer aspoň koukám na www.ct24.cz (spíš poslouchám), s datovým tokem 100kbps mi to net viditelně nezdržuje. Zároveň jsem objevil, že musim zase nějak rozchodit příslušný plugin i v Mozille, když už jsem k ní od FF přešel zpět.
Tak ještě koukam, zda vysílá CNN online. Podle všeho ano, ale zadarmo ne.
Tiskni
Sdílej:
Už mam stažený mplayerplug-in-3.17-fc4.i386.rpm a gecko-sdk-i686-pc-linux-gnu-1.7.12.tar.gz, dál pokračuju časem. (checking for mozilla-plugin... configure: error: Unable to find gecko sdk)
Prozatim vyřešeno pěkně natvrdle, znova jsem nainstaloval Realplayera a už i v Mozille fachčí. Jo, některé souvislosti mi zatim utíkají
ANO!!!!
Děkuju!!!! Jak jsem se už dřív dočet, je třeba vnutit programu (jakémukoli) název streamu s koncovkou (příponou) .asx ... a Vaše rada mne donutila otevřít zdroják stránky a vnutit Totemu přímo ten link ... tuten, čili je vše (prozatím vyřešeno.)
A můžu to dát do faqu
Tak nakonec stačí i tohle: xine http://www.live.cz/radio/egrensis64.asx
Kaffeine, xmms, ani g/mplayer na spuštění z příkazového řádku asi nechápou, co se po něm chce, přijímá to jako playlist, místo jako stream, xine a totem vesele fungujou.
Amarok taky nic moc, navíc nehodlám pracovat s něčim, co chce tvořit databázi skladeb - to už je jako ve woknech, kde ten paskvil k tv od Cyberlinku taky neumí nic jinýho, než najít něco podle svýho a jinak se s nim nedomluvim.
Amaroku se musím omluvit, lze se s ním domluvit i "lidsky".
ÁÁÁ ... neděle 12h, rockovej mág Všetečka uvádí chvilku s dechovkou ... i já občas odpadávam.