Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.
Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.
Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.
Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.
Byla vydána nová verze 5.4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout vylepšenou podporu Waylandu. Nejnovější darktable by měl na Waylandu fungovat stejně dobře jako na X11.
Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.
Před pěti lety jsem se rozhodl, zda se budu snažit chytnout se v zahraničí nebo v Praze. Stálo to za to. Pamatuju, jak o mně říkali "ten se do měsíce z Prahy vrátí".
Kamarád šel do Brna. Trochu na něj koukám přes prsty, jelikož byl tak prdle nesmělej, tolik, že svojí vysněný holce nechal odnést kytku a psaníčko po mně
Neni jediný, o kom nemam zprávy.
Já taky potkal jednu femme fatale, jak jsem si pak psal s zajímavými stvořeními, objevil jsem nás dost, co někam za někým šli a sklaplo nám. Pak se zadařilo a rozumíme si navzájem s horoskopičím protějškem. Dohodli jsme se na setrvání v tuzemsku, na stavění katedrál a zakládání dynastií. Nějak to přišlo samo sebou.
Při pohledu na současně dění se nám zdá naše rozhodnutí málo podložené. Máme iluzi o možnosti uchycení se venku. Nenervovali bychom se s politikou, utekli bychom stereotypu, museli na sobě víc dělat, nebyli kapry v našem rybníku.
Když jsem byl mrně, vídal jsem "napínavé příběhy" v tv a nějak jsem měl pocit, že když budu úspěšný, tak mi unesou broučka a manželku. Tak jsem se snažil nevyčnívat a zůstat skryt v anonymitě.
Přemítáme o skoku do neznáma. Láká nás Anglie nebo Irsko. Je to docela zeměpisně a kulturně blízko. Museli bychom více používat auto, zatím se tomu vyhýbáme. Potkala by nás změna jídelníčku. Brouček by se zřejmě nedostal do české školky, což by šlo vyřešit českou au pair.
Podle okolností bývá lepší do studené vody rovnou skočit, než chodit po břehu kolem. A zatím stále po toho břehu chodíme. Dáme když tak vědět
, až bude čim se chlubit.
Tiskni
Sdílej:
Někdy je těžké poznat, je-li větší odvaha skočit do neznáma a nebo zůstat.
Pokud se rozhodnete vyrazit, držím palce, bývá to pro vztah těžké.
Nevím, "tam" se stává "tady" a my se měníme s místem... Fuj, to bych se zase rozkecal. Však L. Klíma psal, že s životem se je třeba nesrat. :)
Hypotéka nikoliv, rodina se teprv dere na svět. S hypotékou by to stejně snad šlo, onen splácený byt/dům by se pronajal.
Abychom o tom jen nemluvili a vzali to vážně, tak jsem tento záměr zveřejnil.
Trochu na něj koukám přes prsty, jelikož byl tak prdle nesmělej, tolik, že svojí vysněný holce nechal odnést kytku a psaníčko po mněA nebyla to spíš lenost?
Nenervovali bychom se s politikou, (...)Populární omyl, že v zahraničí se s politikou nenervují.
Potkala by nás změna jídelníčku.Víš, proč si Britové neříkají "Dobrou chuť."? Protože není k čemu...
Jinak přeju správné rozhodnutí!
Lenost? Pokud už je někdo línej při namlouvání, tak to má teda blbý 
Až budem fuč, tak na politiku nejdřív nebudem mít čas. A jako "náplavy" budem spíš nějakou dobu pasivní.
Ad britská kuchyně: čekám dostatek zeleniny a ryb. Vaření mne baví, ale uvidim, jak na něj bude čas.
Prosímtě, mohl bys rozvést to o tom vztahu? V jakém smyslu je to "zkouška ohněm", aklimatizace je těžká pro oba, ne?
Jde o to, že jakákoliv razantní změna zkouší vzájemnou komunikaci. Se vším všudy. Objeví se dosud nepoznané, navíc v takovém stresu z cizího prostředí apod. nebude vždy prostor pro "hašení požárů".
Jenže jsi chytrák co leze akorát dvojky a pak poučuješ.Nevím čím to, ale hrozně se mi to líbí
To jsi mi dostal! Já nechápal, pak jsem teprve koukal na ten nápad s patičkou. Tenhle ohlas mám rád, ale
Tak nezbývá než říci: Otravujete život lezcům na skalách a to je vše. Ptáci, psi, lezci a zkurvení fakani nemaj na skalách co pohledávat! BTW co to kurva znamená to BTW??? To jako , že Dag už neumí česky a ani třeba rusky jako dřív? Je taky dobrej! Dobrý, hodně dobrý!!! 
Moc děkuju za vysvětlení, teď už tomu rozumím mnohem víc. Díky.
Podle velikosti musí bejt tak 2x větší, než naše základka, která pojala 8x4 třídy?
Hm, dík. Internátní = střední? Věřím, že dost informací najdem na webu.
Jo, Dagu, kdyby jen útěk před politikou. Mně by se líbilo mít baráček, boudu, stavení - jak kdo chce - blízko moře, pár koní ve stáji. Změnit rytmus, podívat se po světě, za 20-30 let se kouknout na Měsíc ... odjinud to snad bude lehčí. Něco jako prokopat se ven, tady jsem moc svázanej.
Netvrdim, že to jinde bude lepší, ale za ten pokus to stojí. tak jako tak to bude až po příchodu broučka na svět, takže máme do té doby co se sebou dělat.
Jedna parafráze ... Červený trpaslík a Bílá díra: Je to to, co nás otestuje až na samotnou hranici a natáhne šlachy našich znalostí až k prasknutí ...
Pokud budu mít kliku, tak ještě budu mít šanci rozšířit si kvalifikaci, praxi a doplnit si další činnost do CV. Ach jo, jak klikatá cesta je cesta má 
Sleduju "zvuky" z netu, tv a tak, dostalo mne, že TG.tv nemá rádo muj systém
, no, život jde dál. BBC mi přijde pořád nějak ... "kostrbatá", když posloucham mezinárodní zprávy z BBC.radio, ale aspoň se dá opakovat a zlepšovat slovní zásoba. Jinak snad i já mluvim líp. Tj. jsou tam příspěvky z ciziny, neanglicky mluvících. Zatim co jsem potkal, tak nejlepší se mi zdáli jako nerodilí mluvčí Maďaři. A nejhorší Kanaďani, mumlaj do toho francouzskej nebo jakej přízvuk, no fuj
. Kolega a jeden houslista mi je tak vzorným příkladem 
Pár rádií ... docela mi, zdá se, pomáhaj vnímat ...
http://stream.tlrc.net:8065/ http://stream.tlrc.net:8100/ http://stream.tlrc.net:8007/ http://stream.tlrc.net:8060/ http://stream.tlrc.net:8005/ http://stream.tlrc.net:8062/ http://stream.tlrc.net:8010/ http://195.224.230.123:8000/ http://ct1.fast-serv.com:8744/ http://stream.tlrc.net:8067/ http://stream.tlrc.net:8020/ http://stream.tlrc.net:8085/
Dostal jsem dnes na krvi Bronzovou plaketu Jánského, další asi nebude, když budu "venku" ... ach jo.
Jsou docela silné důvody pro nehnutí se z místa. Maličkýho bude chtít každej vidět. Zdravotní péče ve své kvalitě je u nás zřejmě o dost lepší. Za našich podmínek rozhodně. Moje konzervativnost a třeba i odvaha si přiznat, že jsem bezvýznamnej a nedůležitej - třeba, něco v tom smyslu, proč zrovna já ... IrishJob tvrdí, že pět let praxe je dost.
A k těm plusům - daří se mi, jakž takž, začal jsem si anglicky dopisovat s jednim "přes loužákem", zatim rádiu rozumim, politika a počet východních národů mne tu celkem štve.
Utíkat nejde, musí to bejt konstruktivní. Musí v tom bejt něco víc, než jen nechuť, tam bych chtěl časem mít "boudu" na břehu moře, koně ve stáji a tak ... pokud platí globální oteplování a bude nějaké stěhování národů, je lepší být mezi svými či aspoň mezi silnějšími. Tak čas ukáže.