Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
(Jak jsem narazil na e1000e)
Cca v srpnu až říjnu 2008 se děly věci, frčel kernel 2.6.27, v nich krom jiného moduly e1000 a e1000e. Někomu na 32bitu po aktualizaci na kernel 2.6.27 se Intelí síťovka dostala do stavu "bricked". Tehdy mi to bylo tak nějak spíš fuk.
Dnes jsem na jeden noťas chtěl dát 64bit Gentoo, včera už tam přišla Mandriva 2009, síť jsem měl přes ethernet, vše makalo, kde 4.2 a tak. Dneska jsem nenahodil síť, LEDky svítily i při odpojenym kabelu, link down - ale na protějšim stroji byl link up. Přišlo mi, že je to divný, ale že je to třeba jako nějaká nová fíčura. Na druhý síťovce v tom samym stroji (modul r8169) komunikace ok. V ethtoolu u eth0 byly místo duplexu a speedu nějaký divný hodnoty (255 a 64?), na nastavování síťovka nereagovala. Vzpomněl jsem si na to loňské dění, pátral po netu a začlo mi bejt blbě. Kdyby se k tomu dostal někdo náhodou, cizí, nováček, kdo nepamatuje kauzu okolo LG (nebo Mitsumek?), asi by se vztekal víc. Uklidňovalo mne, že na "ethtool -i eth0" vylejzaj smysluplný údaje. Tudíž by se mělo jednat fakt jen o bordel v nvram a když tak snad někoho seženu, kdo tam nacpe to pravý ... zmínku o wokennim Inteláckym programu, kterej síťovku dorazil, jsem taky v Googlu našel.
Naštěstí jsem zakop i o zmínku o diagnostice ve woknech, tak rescue dvd - jen jedno jsem použil - pomohlo ... teďka už zase síťovka jede, ethtool -e eth0 | wc -l hlásí 258 řádek.
Moc z toho moudrej nejsem, rescue dvd IBM snad nehrabaj na železo při obnově disku? V tuto chvíli noťas jede, v něm live ubuntu a gentíčko se už vezeeee
Poznámka:
# ethtool -i eth0 driver: e1000e version: 0.3.3.3-k6 firmware-version: 0.3-0 bus-info: 0000:00:19.0Kdyby někdo potřeboval, rescue dvd půjčim/udělam kopii.
EDIT 9/9/9 22:h: jak se zdá, je to spíš od s2ram ... v noci jsem uspal ubuntu ... dneska zase zelený+žlutý LEDky u síťovky a 65535 a 255 hodnoty u rychlosit a duplexu. A zrovna nemam čas se s tim mazat ... co a jak (Čili další recover dvd ... a z live dvd si pingnu přes ethernet)
EDIT2 9/9/9 22:40: v ethtoolu pořád 65535 a 255, ale síťovka už reaguje a funguje ... tentokrát jsem jen nabootoval to rescue dvd ... a doplnění ...
# lspci -v -s 00:19 00:19.0 Ethernet controller: Intel Corporation 82566MC Gigabit Network Connection (rev 03) Subsystem: Lenovo Device 20ba Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 2296 Memory at fe200000 (32-bit, non-prefetchable) [size=128K] Memory at fe224000 (32-bit, non-prefetchable) [size=4K] I/O ports at 1800 [size=32] Capabilities: [c8] Power Management version 2 Capabilities: [d0] Message Signalled Interrupts: Mask- 64bit+ Queue=0/0 Enable+ Kernel driver in use: e1000e Kernel modules: e1000eNo a prozatimní závěr: něco s tim intelem asi je. Buď nvram časem ztratí obsah, něco je v kernelu/jinde zlobivý nebo nevim.
Když nejde, tak je reakce následující ...
ethtool -e eth0 Cannot get EEPROM data: No such process
Mimochodem na r51e s 2.6.30-gentoo-r6
mam při změně governoru na ondemand v dmesg ondemand governor failed, too long transition latency of HW, fallback to performance governor
... fakt málo času :-/
EDIT 10 Sep 2009: zase eth0 bez kabelu nesvítí a s kabelem link vidí ... hmmm ...
EDIT 22 Oct 2009: po několikátym s2ram při probuzení bez modulu e1000e a tedy interfejsu po nahrání onoho modulu síťovka funkční, link vidí. Tedy zřejmě musim uspávat bez modulu.
Tiskni
Sdílej:
Výpis nvram pro případ nouze ...
To wokenní od Lenova.
Na webu ke stažení jsou , každej měl možnost si je udělat a když to neudělal, tak je aspoň sežene jinde.