Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Malá příprava na RC létání.
Na youtube jsem narazil video s SU-34, je to famózní, dost pěkný stroj. S malým zatim blbneme s typem Aero Jex, nějak nám nedělá radost, když jsem ho házel pod úhlem 45 stupňů, padalo k zemi celkem rychle, když ho se zapnutejma motorama hodim pod úhlem cca 15 stupňů, tak i letí, ale nestoupá.
S malym chodim na písek, když neni v okolí moc lidí a vítr, tak zkoušim, co se naučim. Pokud tvrdí na webu, že je dosah cca 200 stop, tak jsme možná na hranici, 60 metrů uletí a dost.
Takže přišel čas koukat po něčem lepšim, orientovat se. Turbína (nebo co to je, když jsou vrtule/lopatky uvntř) jsou příjemnější, nemá letadlo tolik čim zranit. A zase když jde kolem cizí pes, jen hluk ho může zaplašit. Holt plná Praha. Na Hobby-Lobby mne oslovil žlutej dvouplošník ... Waco Biplane RTF - nějaká recenze. Háčkem je, že nedodávají do ČR - teoreticky je už zajištěno přes jednu dobrou duši. Výhodou zjištěnou na tom Aero jexu je to, že je to nějaká tvrzená pěna a fakt dost snese.
V Čechách lidi podle všeho kupují u Pecky modeláře, snad pro naše kutily tam mají cíleně více polotovarů a ne sady? Že se musí to a ono dokoupit.
Přijde vám, že vybírám dobře?
Poznámka k provozu: se nezdá, kde všude jsou větve. Stejně tak i jak moc hraje roli vítr.
Doplnění ... RC-Doppeldecker in Formation, Waco Biplane, Waco movie (je tam vidět i pohled z letadla!), RC WACO YMF-5 date 03-07-07, Waco YMF-5.
Doplnění 2 ... Letecký výcvik, letecké školy, Průvodce leteckým výcvikem, pro toho, kdo nerad dělá chyby , Něco ke konstrukci letadel, nějaké perly, LAA ČR
Tiskni
Sdílej:
Dík za příspěvek, fakt je to s dosahem ovládání vysílačky asi bída.
SUčko má v manuálu ... Before flying your model, make sure there are no other pilots using the same frequency within 1.2 miles of your model if flying using a 72MHz radio system. ... pro inpiraci.
1, Urcite simulator. Samozrejme drviva vacsina simulatorov je pre MS, ale napr. HELI-X je v jave a teda aj pre Linux. K tomu ti uz staci hocijaky USB kluc pre komunikaciu z vysialackou.
2, Dobra RC suprava. Urcite v dnesnej dobe uz len 2,4GHz. Napr. super cena je na SPEKTRUM DX5. Na zaciatok z lietadlami staci, a uzivi sa aj neskor. Ak by si xel neskor aj vrtulnik tak minimalne DX6i.
3, Ak uvidis niekoho z RC lietadlom, otvor usta a popytaj sa na to, co ta zaujima. Vacsina modelarov su zhovorcivi ludia a velmi radi ti do zaciatku poradia. A v Prahe je ich urcite viac nez dost.
4, A nakoniec lietadlo. Z lietadlami nemam moc skusenosti, ale urcite nejaky normalny elektrolet, hornoplosnik z EPP. Sekundove lepidlo opravi strasne vela.
Tahle hračka, Aero jex, byl dárek. Jelikož se myšlenka ujala, pátram po něčim, co neni k smíchu, že to letí jen 15 vteřin.
K letadlu: něco pomalejšího stačí. To Waco vypadá pěkně zřetelně a nepřehlédnutelně. Předpokládal jsem, že dvouplošník by moh bejt obratnější.
Primárním cílem bylo rozvíjet malého a sám jsem se taky chyt.
Všim jsem si, že je to ve městě náročný v tom, že chybí 3D pohled, odhad třeba jak jsem daleko od toho stromu tamhle.
Jj, zrovna čtu o Spitu na RCmanii z HobbyCity.
To nejsou jen stromy, všude je nějakej kabel v parku. Vyhejbam se jednomu a dávam pozor, ať neletim k Botiči a jsem ve druhym stromu. Jen trochu přehánim.
pár odkazů:
www.heso-com.sk/modelarske_linky.htm
něco konkrétního (J-3 Cub a Fire Phoenix):
www.astramodel.cz/podrobnosti_prehled.php?kod=PKZ3900IM1
vasamodel.eu/default.php?detail=1&idprodukt=1172&db=1&idk=433.1272745318&idka=0&id=1018&ai=1014&lang=shop
Přeju správný výběr; letu zdar!
Za tip dík, s tim Piperem se asi shoduje víc lidí jako vybavení pro (skoro) začátečníky. Menší letadlo snad hůř snáší poryvy větru? A zase malá váha (těch 29g) si snad nic při pádu neudělá.
Nejdřív bude nějaká analýza, co za pásma (kanály) apod. vlastně chci, cena/výkon a použití co co znamená. Připadam si jako když nováček se v poradně zeptá na něco z linuxu, taky chce jen fungovat, já bych toho chtěl asi víc a nebude to zřejmě samo sebou, že to půjde.
Jak koukam, zásadní investice asi bude do vysílačky ... zřejmě na 2.4GHz je nejperspektivnější ... a asi nejdražší.
Že by prvotní nástřel - OPTIC 6 2.4GHz , přijímač OPTIMA 7, Tx aku (Mode 1) pro porovnávání a hledání?
O 700Kč víc ...
OPTIC 6 2.4GHz , 2x přijímač OPTIMA 7, Tx aku (Mode 1) a jsou tam dva. To bych moh možná teoreticky upgradovat i to Aero Jex nebo třeba to Waco
... kdyby na to přišlo.
Asi jsem matematik, stačí mi, že řešení existuje, do cca 3-4 měsíců se v tomhle realizuju, mam více jiných věcí rozdělaných.
Pro začátek pořídit radši větší letadlo. Nechá si toho víc líbit a není to jen hříčka větru. Samozřejmě se s tím nedá pak lítat ve Stromovce. Hornoplošník je lepší, dobrý je, když to má řízení směrovky, výškovky i křidýlek. Myslím, že ideální je nějaký Piper P4, Cessna 152 a tak. Pokud člověk netrvá úplně na tom, že to musí vypadat jako opravdické letadlo, doporučil bych třeba SkyLady II (ale má to rozpětí 1300mm a je to motorový větroň)
Rádio bych pořídil už s kmitočtem 2.4G. Odpadají problémy s rušením někomu cizímu nebo někoho cizího, prostě se přijímač a vysílač spolu spárují
Elektromotor asynchronní, k tomu baterky LiPol, ten výkon je až neuvěřitelný.
Na opravy těch polystyrenových strojů je asi nejlepší epoxid. Pozor na to, některé vteřiňáky polystyren leptají. Dobrá je taky lepící páska se skelným vláknem, je dobrý s ní olepit náběžné hrany křídel
Přeju hodně úspěchů
Ja jsem zacal litat nedavno ... hodne mi pomohl simulator crrcsim, a kabel z vysilace udelanej do microphone vstupu. (cena kabelu = 20kc, simulator zdarma) a naucis se na tom uplne nejvetsi zacatky, jak se k tomu vubec chovat. Letadlo jsem si poridil tohle: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8359 je super. (teda je fakt, ze ten setovej regl nestoji za moc). Obdoba nemeckeho easy stara, akorat levnejsi, a ma to i kridylka. Nejsou k tomu nahradni dily, ale vterinove lepidlo ti staci. budes to lepit po kazdym letu, resp. pristaniz ciny to chodi celkem rychle (cca behem 10ti dnu, nekdy driv) tak mas alespon cas si naucit na simulatoru. pocitej s tim, ze na vetsi letadlo budes potrebovat vic mista (zezavatku si nezalitas ani ve stromovce, chce to pole tak pul kilaku dlouhy, zadny stromy, a tak.) Letu zdar!